Procházková skončila na zimnej univerziáde piata

Procházková
Alena Procházková Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

ERZURUM 28. januára (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila v piatkových pretekoch na XXV. svetovej zimnej univerziáde na 5 km klasickou technikou 5. miesto. Dvadsaťšesťročná Slovenka bola v polovici trate štvrtá s ani nie sekundovým odstupom za v tom čase treťou Rusku Svetlanou Bočkarevovou, ktorú v druhej polovici aj predbehla. Pred slovenskú pretekárku sa však dostali Talianka Virginia de Martinová-Topraninová a Poľka Paulina Maciuszeková.

„Nebežalo sa mi dobre. Ešte stále cítim vyše týždňový výpadok v tréningu po Tour de Ski. Napriek tomu som nebola ďaleko od medaily, veď bronz mi ušiel iba o sedem sekúnd. Je to tu vo veľkej nadmorskej výške, dýcha sa tu ťažko. Nechcem sa však na nič vyhovárať, je to vo mne. Verím, že forma pôjde hore,“ povedala pre SITA Alena Procházková.

„Nebudem skrývať, sme trochu sklamaní. Pred pretekmi sme mysleli na medailu. Alenina forma po nepríjemnej zdravotnej prestávke ešte nie je optimálna. Časť viny beriem aj na seba, netrafili sme presne vosky, lyže nemala také, na aké je zvyknutá. Musí zdvihnúť hlavu, je to len začiatok, čakajú ju ďalšie preteky. Verím, že jej výkonnosť pôjde vyššie,“ pridal svoj pohľad jej tréner Ján Valuška.

Druhú Slovenku v štartovom poli Katarínu Garajovú klasifikovali na 43. mieste s takmer štvorminútovým odstupom na víťaznú Aľu Iksanovovú. V súťaži mužov triumfoval Rus Vladislav Skobelev, Slovák Peter Žiška skončil na 45. priečke.

Výsledky:

Beh na lyžiach:

Ženy – 5 km klasicky: 1. Aľa Iksanovová (Rus.) 14:45,7 min, 2. Kateryna Grygorenková (Ukr.) +17,4 s, 3. Virginia de Martinová-Topraninová (Tal.) +26,6,… 5. ALENA PROCHÁZKOVÁ +33,8, 43. KATARÍNA GARAJOVÁ (obe SR) +3:53,6 min

Muži – 10 km klasicky: 1. Vladislav Skobelev (Rus.) 25:43,1 min, 2. Akira Samuel Lenting (Jap.) +55,3 s, 3. Gennadij Matvijenko (Ukr.) +58,5,… 45. PETER ŽIŠKA (SR) +4:19,2 min

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováKatarína Garajová