Procházková v šprinte na Tour de Barents tretia

Bez názvu
Slovenská reprezentantka Alena Procházková Foto: SITA/Dušan Hein

ROVANIEMI 9. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v tretej etape exhibičného seriálu Tour de Barents v severofínskom Rovaniemi v šprinte klasickou technikou tretie miesto a rovnaká pozícia jej patrí aj v celkovej klasifikácii po troch etapách. Víťazný hetrik zavŕšila Slovinka Petra Majdičová, ktorá triumfovala aj v predchádzajúcich dvoch etapách a je suverénnou líderkou celkového poradia. V kategórii mužov triumfoval domáci Fín Mattias Strandvall, Slovák Martin Bajčičák nepostúpil z kvalifikácie, v ktorej obsadil až 32. miesto. V poradí po troch etapách patrí slovenskej mužskej bežeckej jednotke siedma priečka.

Tour de Barents vyvrcholí v nedeľu stíhacími pretekmi s hendikepovým štartom podľa odstupov z prvých troch etáp. Ženy absolvujú 8,8 km, muži 13,2 km voľnou technikou.

Výsledky – šprint klasickou technikou:

MUŽI: 1. Mattias Strandvall (Fín.), 2. Lasse Paakkonen (Fín.), 3. Kein Einaste (Est.), … nepostúpil z kvalifikácie 32. Martin Bajčičák (SR)

ŽENY: 1. Petra Majdičová (Slovin.), 2. Kerttu Niskanenová Fín.), 3. Alena Procházková (SR)

JUNIORI: 1. Iivo Niskanen (Fín.)

JUNIORKY: 1. Susanna Saapunkiová (Fín.)

Poradie po troch etapách:

MUŽI: 1. Matti Heikkinen (Fín.) 1:07:24,9 h, 2. Jean Marc Gaillard (Fr.) +13,0 s, 3. Maurice Manificat (Fr.) +24,2, … 7. Martin Bajčičák (SR) +1:20,3

ŽENY: 1. Petra Majdičová (Slovin.) 43:59,8 min, 2. Kerttu Niskanenová Fín.) +1:12,4, 3. Alena Procházková (SR) +1:39,0

JUNIORI: 1. Iivo Niskanen (Fín.) 1:10:02,3 h

JUNIORKY: 1. Marjaana Pitkänen (Fín.) 48:28,6 min

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováMartin BajčičákPetra Majdičová