Procházková vyhrala beh na kolieskových lyžiach s hromadným štartom, v šprinte skončila tretia

Kolieskove lyze

MADONA 23. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Alena Procházková zvíťazila v pretekoch Svetového pohára na kolieskových lyžiach v lotyšskej Madone.

Skúsená pretekárka v behu na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom dosiahla o 1,6 s lepší čas ako Češka Sandra Schützová a o 3,5 s ako Švédka Jackline Locknerová. V rámci 2. kola SP v Madone Procházková dosiahla aj bronzovú pozíciu v šprinte voľnou technikou. Víťazkou sa stala Talianka Lisa Bolzanová pred Švédkou Locknerovou. Ďalšia slovenská reprezentantka Barbora Klementová skončila v 20-člennej konkurencii na 9. mieste.

Potešil aj Ján Koristek, ktorý ôsmym miestom na 20 km s hromadným štartom zaostal iba o 3,2 za víťazným Švédom Victorom Gustafssonom a svojim historickým najlepším FIS-bodovým výkonom vo finiši zdolal aj olympijského šampióna z Turína 2006 a 15-násobného víťaza pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach Rusa Jevgenija Dementieva,“ infornoval web slovak-ski.sk.

Svetový pohár v behu na kolieskových lyžiach

• Madona (Lot.):

ŽENY

15 km s hromadným štartom voľnou technikou: 1. Alena Procházková (SR) 36:12,2 min, 2. Sandra Schützová (ČR) +1,8 s, 3. Jackline Locknerová (Švéd.) +3,5,… 13. Barbora Klementová (SR) +3:16,1.
Šprint na 0,2 km voľnou technikou: 1. Lisa Bolzanová (Tal.), 2. Jackline Locknerová (Švéd.), 3. Alena Procházková,… 9. Barbora Klementová (obe SR)

MUŽI

20 km s hromadným štartom voľnou technikou: 1. Victor Gustafsson (Švéd.) 37:17,2 min,… 8. Ján Koristek +3,2 s,… 18. Ján Mikúš (obaja SR) +3:58,6.