Profesorský titul mám oprávnene, tvrdí minister Jahnátek

Jahňátek
Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) – Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek si stojí za svojím titulom profesor.

„V tajnom hlasovaní v rámci fakulty za Ľubomíra Jahnátka hlasovalo všetkých 27 členov komisie a v rámci Univerzity bolo 28 členov za, jeden proti a dvaja sa hlasovania zdržali. Už z týchto počtov musí byť všetkým zrejmé, že hlasovanie minister žiadnym spôsobom nemohol ovplyvniť, a teda titul profesor získal oprávnene,“ uviedol v pondelňajšej reakcii Jahnátek.

Odvoláva sa aj na to, že návrh školy na vymenovanie Jahnátka za profesora posúdilo ministerstvo školstva a následne prezident SR.

Študentská rada vysokých škôl a Asociácia doktorandov Slovenska cez víkend vyzvali príslušné orgány verejnej správy, aby dôsledne prešetrili okrem doktorandského titulu poslanca Jána Figeľa aj udelenie vedecko-pedagogického titulu profesor v prípade ministra Ľubomíra Jahnátka a titulov druhého a tretieho stupňa štúdia poslankyne Renáty Zmajkovičovej.

Jahnátka vymenoval prezident za profesora v januári 2010. Profesúru získal v odbore elektroenergetika na Fakulte elektrotechniky a informatiky košickej Technickej univerzity.

Pred získaním titulu ho kritizovali, že sa k nemu dopracoval bez potrebnej päťročnej praxe v Košiciach. Jahnátek tvrdil, že si zarátal aj prednášky v Trnave. Médiá vtedy poukázali, že ani jedna z trnavských univerzít nemala technické zameranie.

Jahnátek navyše obhajoval v odbore elektroenergetika, aj keď sa pôvodne venoval makromolekulárnej chémii. „Minister sa dištancuje od medializovaných informácií, ktoré spochybňujú jeho prax. Prax totiž splnil. Navyše, na verejnej časti obhajoby sa zúčastnilo niekoľko desiatok novinárov,“ uviedol tiež Jahnátek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján FigeľĽubomír JahnátekRenáta Zmajkovičová