Progresívne Slovensko a Spolu chcú po úspechu v eurovoľbách vyhrať aj tie parlamentné

Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019 na Slovensku, Miroslav Beblavý
Kandidát na europoslanca za hnutie Progresívne Slovensko (PS) a stranu Spolu - občianska demokracia Miroslav Beblavý počas volebného aktu v rámci volieb do Európskeho parlamentu (EP) 2019. Bratislava, 25. máj 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 26. mája (WebNoviny.sk) – Strany Progresívne Slovensko (PS) a Spolu si urobia všetko preto, aby sa ich víťazstvom skončili aj budúcoročné voľby do NR SR.

Vyplýva to z vyjadrení lídrov koalície PS/Spolu Michala Trubana a Miroslava Beblavého. Tieto strany sa vo voľbách do Európskeho parlamentu spojili do koalície.

„Zatiaľ je to neoficiálne, ale voľby sme vyhrali. Je to vďaka tomu, že sme sa dokázali spojiť a ponúknuť dobrý program, no najmä slušných a kvalitných kandidátov,“ napísal dnes ráno Truban na svoj facebookový profil. PS/Spolu tieto voľby podľa neoficiálnych výsledkov vyhrali so ziskom približne 20 percent. „Urobíme všetko pre to, aby takto dopadli aj parlamentné voľby,“ napísal Beblavý.

„Ďakujeme voličom za dôveru, teraz je na našich nových europoslankyniach a europoslancoch, aby ju od prvého dňa pretavili do poctivej práce za európske Slovensko. My ostatní budeme pokračovať v práci na zmene k lepšiemu tu, na Slovensku,“ pokračoval Truban.

VIAC O TÉME: VOĽBY DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU (EUROVOĽBY) 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal TrubanMiroslav Beblavý
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoSPOLU – občianska demokracia