Progresívne Slovensko bude rokovať so SaS o možnej spolupráci po voľbách, má však podmienku

Ivan Štefunko
Predseda hnutia Progresívne Slovensko. Ivan Štefunko Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) – Progresívne Slovensko bude rokovať so stranou SaS o spoločnej dohode demokratickej opozície o povolebnej spolupráci.

Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ komunikácie Progresívneho Slovenska Ľubomír Ondrejkovič. “Základom dohody opozičných strán musí byť obnova dôvery ľudí v spravodlivosť. Ale jej súčasťou musí byť aj garancia proeurópskej a proatlantickej orientácie Slovenska do budúcnosti,” povedal líder Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko, ktorý sa vo štvrtok stretáva s predsedom SaS Richardom Sulíkom.

Okrem garancií v súvislosti s EÚ a NATO bude Progresívne Slovensko požadovať, aby spoločná deklarácia opozície obsahovala aj vylúčenie povolebnej spolupráce so stranou SNS.

V pôvodnom návrhu SaS sa spomína len Smer a Kotleba. Progresívne Slovensko vyzývalo na spoločný postup demokratickej opozície od vypuknutia krízy. “Sme v situácii, keď sa demokratické strany musia povzniesť nad ideové či osobné spory. Musíme ľudom ponúknuť jasný plán a dôveryhodnú alternatívu,” povedal Štefunko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan ŠtefunkoRichard Sulík
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a Solidarita