Progresívne Slovensko chce v parlamentných voľbách získať 20-percentnú podporu voličov

Ivan Štefunko
Predseda hnutia Progresívne Slovensko. Ivan Štefunko Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

ŽILINA 20. januára (WebNoviny.sk) – Nové politické hnutie Progresívne Slovensko chce už v najbližších parlamentných voľbách získať 20-percentnú podporu voličov. Hnutie má 121 zakladajúcich členov a povedie ju podnikateľ Ivan Štefunko.

Centristické a liberálne hnutie

„Progresívne Slovensko je politické hnutie pozostávajúce z ľudí z celej krajiny, ktorí chcú posunúť Slovensko konečne vpred. Sme centristické a liberálne hnutie, lebo staré nálepky ako ľavica a pravica už neplatia. Slovensko je plné ľudí, ktorí chcú modernú, otvorenú a európsku krajinu. Budeme silnou politickou silou, ktorá zmení Slovensko už v nasledujúcich voľbách,“ povedal predseda hnutia Ivan Štefunko.

Na prvom sneme strany v sobotu v Žiline si zakladajúci členovia zvolili okrem predsedu aj piatich podpredsedov- advokátku Zuzanu Čapútovú, právničku Irenu Bihariovú, expertku na kultúrne politiky Zoru Jaurovú, podnikateľa Michala Trubana a odborníka na medzinárodné vzťahy Michala Šimečku. Medzi lídrami strany figuruje aj Martin Poliačik, jeden zo zakladajúcich členov strany SaS, ktorý vlani v novembri oznámil, že v SaS končí.

Prioritami školstvo a zdravotníctvo

Podľa podpredsedu Michala Trubana 95 percent zo 121 zakladajúcich členov hnutia nikdy nebolo v politike. „Nie sme stranou jedného muža, ale silný tím plný lídrov. V predsedníctve máme ľudí z celého Slovenska, ktorí nám pomáhali pri budovaní hnutia a sú silné osobnosti vo svojich komunitách,“ povedal Truban.

Podpredsedníčka Zuzana Čapútová naznačila, že medzi priority strany patrí školstvo a zdravotníctvo a venovať sa chcú aj právu a spravodlivosti či ochrane životného prostredia.

„Chceme zo Slovenska krajinu, kde sa deti v školách naučia všetko, čo potrebujú pre život. V nemocniciach budeme efektívne liečiť a všetci dostanú za svoju prácu plat, ktorí si zaslúžia,“ povedala Čapútová. Ako to chce hnutie docieliť, Čapútová neuviedla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan ŠtefunkoMartin PoliačikMichal TrubanZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie PS Progresívne Slovensko