Progresívne Slovensko vyzýva Matoviča, aby odstúpil ešte dnes a ukončil túto agóniu

Igor Matovič
Minister financií SR Igor Matovič. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Predsedkyňa mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko (PS) Irena Bihariová vyzvala premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby ešte dnes odstúpil zo svojej funkcie. Informoval o tom riaditeľ komunikačného oddelenia PS Radovan Choleva.

Biharioviá tak reagovala na tlačovú konferenciu predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka, ktorý vyzval Matoviča na odchod z funkcie s tým, že aj on sám je ochotný ponúknuť svoju pozíciu. Predseda mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Juraj Hipš vo svojom statuse na sociálnej sieti uviedol, že po pondelkovej tlačovej besede strany SaS nemôže spoločnosť čakať, že sa situácia najbližší týždeň zlepší.

Matovič nie je schopný vládnuť

„Richard Sulík dnes konečne urobil to, čo mal urobiť už oveľa skôr. Nenaťahujme však túto agóniu ešte ďalších desať dní. Igor Matovič nie je schopný vládnuť a musí skončiť na pozícii predsedu vlády ešte dnes,“ napísala Bihariová. Poukázala, že odchod Matoviča vo výzve, ktorú strana organizovala, podporilo za takmer dva týždne 30-tisíc ľudí. Podľa nej si Slovensko nezaslúži pokračovanie nekonečných vládnych hádok uprostred pandemickej krízy.

Hipš sa nečuduje, že pomoc obetiam pandémie tejto vláde trvá tak dlho, ak sa týždne nevedia dohodnúť na ukončení vládnej krízy. Podľa neho však nemá zmysel sa neustále hádať. Poukázal, že jeho strana naďalej pokračuje v projektoch pomoci školstvu či pre živnostníkov a občianske združenia.

Porazenými sú bežní ľudia

„Touto cestou sa vydala vláda na škodu nás všetkých. Porazenými z týchto hádok nemôžu nakoniec byť bežní ľudia. Zaslúžia si v tejto ťažkej dobe viac ako rozhádanú vládu,“ konštatoval.

Bývalý poslanec za vládnu stranu Za ľudí a primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár vo svojom profile na sociálnej sieti napísal, že aj keď situácia eskalovala rýchlo, odchod Matoviča môže dať ľuďom nádej na normálne vládnutie. Je podľa neho potrebné „problém Matovič“ vyriešiť a vrátiť sa k príčetnému vládnutiu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičIrena BihariováJuraj HipšRichard Sulík
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSPOLU – občianska demokraciaZa ľudí