Projekt II. etapy električkovej trate do Petržalky odbremení súčasnú dopravnú situáciu

električka
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Projekt II. etapy električkovej trate do Petržalky má územné rozhodnutie. Agentúru SITA o tom vo štvrtok informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Nosný systém MHD

Rozhodnutie hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad mestskej časti Bratislava-Petržalka. Stavba má názov Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., II. časť Bosákova ul. – Janíkov dvor.

Po správoplatnení územného rozhodnutia procesne nasleduje podanie žiadosti o stavebné povolenie na stavebný úrad mestskej časti Bratislava-Petržalka. Po získaní stavebného povolenia nasleduje súťaž o zhotoviteľa stavby a podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na získanie financovania prostredníctvom európskych zdrojov cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra,“ uviedol v tlačovej správe dosluhujúci primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Projekt musia urobiť do roku 2023, dovtedy trvá oprávnené obdobie pre financovanie projektov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Odbremení dopravnú situáciu

Predĺženie električkovej trate až po Janíkov dvor vo veľkej miere odbremení súčasnú dopravnú situáciu v najväčšej mestskej časti, v Petržalke. Nová električková trať bude mať dĺžku 3,8 km a sedem zastávok v úseku od Rusovskej cesty po Janíkov dvor cez centrálnu petržalskú os. Súbežne s radiálou chcú vybudovať cyklotrasy, cesty i chodníky k zastávkam.

Predpokladané náklady na projekt sú 114 miliónov eur s DPH. Hlavné mesto podľa Zuzany Onufer pracuje aj na rozvoji celého územia, ktorým nová električková trať bude viesť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivo Nesrovnal