Prokurátor Kováčik mal už dávno odísť, reaguje SaS na návrh na disciplinárne stíhanie pre Špirka

Richard Sulík
Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 4. apríla (WebNoviny.sk) – Podľa stanoviska strany Sloboda a Solidarita (SaS) Kováčik chápe až veľmi dobre, čo od neho chce súčasná štátna moc. „Absolútnu lojalitu a zastrašovanie všetkých prokurátorov, ktorí majú ešte zdvihnutú hlavu a dokážu verejnosti povedať, v akom marazme žijeme,“ uvádza sa vo vyhlásení liberálov.

Kováčik podľa SaS kombináciou svojej činnosti a nečinnosti už nedokáže verejnosť presvedčiť, že nestojí na strane organizovaného zločinu, ktorým je prerastená celá štátna mocenská štruktúra. „Dušan Kováčik mal už dávno odísť. Zjavne však nedokáže odísť z funkcie sám, a niet ani tej sily na Generálnej prokuratúre SR, ktorá by ho z funkcie dostala. Preto ho bude musieť k odchodu prinútiť stále viac rozhorčená verejnosť,“ dodáva SaS.

Denník N v Stredu informoval, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik podal na prokurátora Vasiľa Špirka návrh na disciplinárne stíhanie. „Návrh špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na disciplinárne konanie bol predložený 28. marca na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky. K podrobnostiam, ktoré budú predmetom posudzovania disciplinárnej zodpovednosti prokurátora disciplinárnou komisiou, sa v súčasnosti nebudeme vyjadrovať,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Prokurátor Vasiľ Špirko, ktorý pôvodne dozoroval vyšetrovanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka v kauze Ladislava Bašternáka, čelil v minulosti opakovaným obvineniam. V októbri minulého roku čelil obvineniu z prečinu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Ešte predtým v júli 2016 prokurátora obvinili zo zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KováčikLadislav BašternákRobert KaliňákVasiľ Špirko
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRSaS Sloboda a Solidarita