Prokurátor nariadil preveriť, či upútavka s Tisom v ankete Najväčší Slovák na RTVS neporušila zákon

Jozef Tiso, anketa Najaväčší Slovák
Foto: Upútavka RTVS, SITA - koláž WBN.

BRATISLAVA 31. októbra (WebNoviny.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vydal pokyn, aby Národná kriminálna agentúra preverila odvysielanie upútavky s prezidentom vojnového slovenského štátu Jozefom Tisom v rámci propagácie programu Najväčší Slovák v RTVS.

Medializované informácie pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. Konkrétne má polícia preveriť, či nedošlo k spáchaniu trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd, alebo prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Najväčší Slovák je licencovaným formátom britskej BBC. Program The Great Britons spustila začiatkom roka 2002 a jej diváci si za Najväčšieho Brita zvolili Winstona Churchilla. Formát BBC predala a úspešne zrealizovala v 24 krajinách sveta.

To, že RTVS zaradila do programu Jozefa Tisa, sa nepáčilo napríklad židovskej humanitárnej organizácii B‘ nai B’rith – Tolerancia alebo slovenskej pobočke Medzinárodného kresťanského veľvyslanectva Jeruzalem (International Christian Embassy Jerusalem, ICEJ)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Tiso
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska