O väzbe siedmich obvinených z akcie Judáš rozhodne Špecializovaný trestný súd

NAKA
Foto: ilustračné, www.facebook.com
  • aktualizované 4. decembra 2020, 19:14

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) bude o väzbe pre siedmich obvinených, ktorí boli zatknutí v rámci policajnej akcie Judáš, rozhodovať cez víkend. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS v Pezinku Katarína Kudjáková.

Súd začne v sobotu o 10:00 s výsluchmi obvinených Jozefa R., Daniela Č. a Ladislava V. V nedeľu bude od 7:30 pokračovať výsluchmi Milana L., Borisa B., Petra G. a Mariána K.

Väzbu pre obvinených navrhol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v piatok v skorých ranných hodinách pre korupčné trestné činy a iné.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila 2. decembra osem osôb v rámci akcie Judáš. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie. Jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia, vo vysokých funkciách Policajného zboru SR, Slovenskej informačmej služby (SIS) a Kriminálneho úradu finančnej správy. Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana TökölyováKatarína Kudjáková
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraŠpecializovaný trestný súd SRÚrad špeciálnej prokuratúry