Aktualizované: Prokurátor prehovoril o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Ján Kuciak, vražda, Veľká Mača
Miesto vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej vo Veľkej Mači. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 26. marca 14:48

PEZINOK 26. marca (WebNoviny.sk) – Doteraz zistené okolnosti nasvedčujú tomu, že vo Veľkej Mači sa vraždilo na objednávku. Informoval o tom v pondelok  prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (meno v záujme zvýšenej ochrany nie je možné uviesť, pozn. SITA).

Dva výstrely do srdca a jeden do hlavy

Z vyšetrovacích úkonov podľa ÚŠP vyplýva, že Ján Kuciak a Martina Kušnírová boli zavraždení 21. februára z krátkej guľovej zbrane kalibru 9 milimetrov. „Poškodená bola zasiahnutá spredu jedenkrát do hlavy, poškodený bol zasiahnutý spredu dvoma výstrelmi do srdca,“ uviedol prokurátor.

Na mieste podľa neho neboli žiadne stopy zápasu a s najväčšou pravdepodobnosťou nebolo nič odcudzené. Na mieste činu sa podľa prokuratúry našli dve nábojnice a tiež nevystrelené náboje. „Bol zadokumentovaný pohyb pravdepodobného páchateľa a boli zistené ďalšie skutočnosti, ktoré teraz nemôžeme prezentovať,“ povedal.

Preverujú viacero verzií

V súčasnosti je podľa ÚŠP preverovaných viacero verzii, pričom všetkým dávajú rovnakú vážnosť. Doteraz vyšetrovatelia vykonali takmer 200 výsluchov svedkov.

„Na základe ponuky vyplatenia finančnej odmeny za informácie vedúce k zisteniu páchateľa a motívu prijala prokuratúra a polícia niekoľko desiatok oznámení od občanov,“ povedal prokurátor s tým, že nie všetky boli seriózne, ale všetky sa preverujú s rovnakou intenzitou.

Úrad špeciálne prokuratúry pripomenul, že na prípade spolupracujú slovenské orgány so zahraničnými, či už talianskymi alebo s Europolom. Podľa prokurátora je v tomto prípade dôležité zachovávať zdržanlivosť pri poskytovaní informácii. „Práve takýmto spôsobom je zabezpečené dosiahnutie hlavného cieľa trestného konania, a tým je odhalenie a potrestanie páchateľov,“ zdôraznil

Reportéra portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zastrelili v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta. Úkladná vražda investigatívneho novinára podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara pravdepodobne súvisí s jeho prácou

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMartina Kušnírová