Prokurátor Turan, ktorý dozoroval vyšetrovanie vraždy Kuciaka, ide do dôchodku

Ján Kuciak, Martina Kušnírová
Zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak so snúbenicou Martinou Kušnírovou. Foto: archívne, SITA/AP.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Vladimír Turan, ktorý dozoroval vyšetrovanie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ide 31. decembra do dôchodku. Informáciu pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Spolu s Turanom pôvodne dozoroval vyšetrovanie vraždy novinára aj prokurátor Juraj Novocký. Ten bol v júli tohto roku vymenovaný za jedného z 22 prokurátorov Európskej prokuratúry.

Marček dostal za vraždu 25 rokov

V kauze vraždy investigatívneho novinára si právoplatné rozsudky zatiaľ vypočuli Zoltán Andruskó, ktorému v rámci dohody o vine a treste uložil Špecializovaný trestný súd trest (ŠTS) 15 rokov väzenia a tiež Miroslav Marček, ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho partnerku Martinu Kušnírovú aj podnikateľa Petra Molnára.

Marčekovi uložil ŠTS trest 23 rokov väzenia, najvyšší súd ho následne v rámci odvolacieho konania zvýšil na 25 rokov.

O Kočnerovi a Zsuzsovej rozhodne najvyšší súd

Rovnaký, zatiaľ však neprávoplatný trest, dostal v hlavnom procese aj obžalovaný Tomáš Sz. Naopak, podnikateľ Marian K. a Alena Zs. si zatiaľ neprávoplatne vypočuli oslobodzujúce rozsudky.

Najvyšší súd by mal o odvolaní Tomáša Sz. a odvolaní prokuratúry v prípade Mariana K. a Aleny Zs. rozhodovať v budúcom roku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Ján KuciakJana TökölyováJuraj NovockýMarián KočnerMartina KušnírováMiroslav MarčekPeter MolnárTomáš Sz.Vladimír TuranZoltán Andruskó
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SRÚrad špeciálnej prokuratúry