Prokurátorovi, ktorý prepustil sýkorku, hrozí disciplinárka

Väzenie
Foto: Archívne foto SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) – Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik navrhuje, aby sa začalo disciplinárne konanie voči prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorého chybou sa dostal z väzby údajný člen sýkorovcov Michal B.

Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, návrh na začatie disciplinárneho konania predložil špeciálny prokurátor Kováčik začiatkom týždňa disciplinárnej komisii na Generálnej prokuratúre SR.

Údajný člen skupiny sýkorovcov Michal B., prezývaný Jašter, sa dostal koncom apríla z väzby na slobodu po chybe prokurátora. Sudca ho prepustil, pretože prokurátor podal oneskorene návrh na predĺženie väzby.

Prokuratúra pripomína, že chyba prokurátora v tejto veci nemá vplyv na meritórne rozhodnutie v prípade. Prokurátorovi sa takáto chyba stala prvý raz. „Špeciálny prokurátor po oboznámení sa so všetkými skutočnosťami, ktoré viedli k tomuto pre Úrad špeciálnej prokuratúry výnimočnému pochybeniu, vykoná všetky opatrenia, aby sa takéto pochybenie v budúcnosti nezopakovalo,“ povedala Tökölyová.

Vo väzbe sedel Michal B. pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti. Denník Nový Čas pripomína, že Michal B. figuroval istý čas aj ako obžalovaný v prípade vraždy Daniela Tupého, bol však oslobodený.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan Kováčik