Prokuratúra chce prerušiť stíhanie Karola Mella

Mello
Karol Mello Foto: www.sanpedrosun.com

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Príbeh Karola Mella vyzerá ako románová predloha. Najskôr ho roky hľadali a potom s veľkou slávou zadržali v Poľsku.

Neskôr ho však už menej slávne po chybe súdov museli pustiť. Mello rezkým krokom vykráčal z basy a zastavil sa až na Belize.

Stíhali ho pre podiel na brutálnej vražde v Moste pri Bratislave. Neskôr mu pribudli aj ďalšie, účasť na vražde Petra Čongrádyho, Františka Marka či Jozefa Gudába. Teraz však v týchto prípadoch prokuratúra chce jeho stíhanie prerušiť. Informovala o tom televízia Markíza vo svojom večernom spravodajstve. Podľa viacerých informácií je dôvodom jeho pobyt v Belize.

O potvrdenie týchto informácií dnes žiadala televízia Markíza aj Generálnu prokuratúru SR, tí jej najskôr odpovede prisľúbili, no neskôr sa ozvali s tým, že dozorujúci prokurátor je momentálne mimo úradu a odpovede môžu poslať až v piatok. Stanovisko má však týždenník Plus 7 dní, ktorý v stredu s prípadom prišiel a všetky informácie Markíze generálna prokuratúra potvrdila. „Vo všetkých troch trestných veciach bol K. M. vylúčený na samostatné konanie. Vyšetrovanie bude prerušené z dôvodu jeho neprítomnosti a nedosiahnuteľnosti,“ uvádza sa v stanovisku prokuratúry.

Problémom je aj fakt, že podľa zásady špeciality môžu naše orgány Mella stíhať iba v prípadoch, ktoré im povolia poľské súdy, lebo ho vydali. A to povolenie je zatiaľ iba na vraždu v Moste pri Bratislave. To znamená, že z iného by ho ani stíhať nemohli. Polícia je ale zatiaľ optimistická.

Osobne si myslím, že ešte aj posudzovanie poľských orgánov nie je ukončené, to znamená, bolo by predčasné komentovať niektoré z týchto rozhodnutí,“ povedal pre televíziu Markíza policajný prezident Tibor Gašpar. Aj keby to však išlo, je tu jeden problém. Karol M. je stále v Belize, preto je tu otázka, či robí polícia ešte nejaké kroky, aby ho dostala späť. „Áno, ale o týchto krokoch z taktických dôvodov nie je tiež možné povedať nič bližšie,“ doplnil Gašpar. Či ho ale nakoniec na Slovensko dostanú, to momentálne nedokáže odhadnúť nikto.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karol MelloTibor Gašpar