Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Gorila
Foto: SITA/Marián Peiger
11. januára 2017 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Prokuratúra nebude komentovať slová Gajdoša ku kauze Gorila

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) – Do právoplatného skončenia trestnej veci nebude Úrad špeciálnej prokuratúry poskytovať podrobnejšie informácie o predmetnej trestnej veci ani komentovať vyjadrenia iných osôb. Špeciálna prokuratúra tak reaguje na vyjadrenia bývalého šéfa vyšetrovateľov kauzy Gorila Mareka Gajdoša.

“Po právoplatnom ukončení trestnej veci poskytne o predmetnej trestnej veci podrobné informácie vrátane vyhodnotenia výsledkov a činnosti vyšetrovacieho tímu,” uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Špeciálny prokurátor mal brzdiť dokazovanie

Bývalý vyšetrovateľ Gajdoš sa v rozhovore pre portál aktuality.sk vyjadril, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, ktorý je dozorujúcim prokurátorom kauzy Gorila, v niektorých prípadoch brzdil priebeh dokazovania kauzy. Týkalo sa to podľa neho napríklad oneskorených právnych pomocí z Cypru, ktoré sa týkali schránkových firiem. “Nepoznám jeho motiváciu. Zrejme by povedal, že má na vec iný právny názor. Keď som to však konzultoval so skutočnými odborníkmi, chytali sa za hlavu……….Vzhľadom na funkciu, ktorú zastáva, by mal byť podľa mňa väčší odborník,” uviedol v rozhovore Gajdoš.

Bývalý vyšetrovateľ kritizoval aj to, že nemohol v prípade vypočuť predsedu vlády Roberta Fica. “Oznámil som nadriadeným, že mám pripravené predvolanie na výsluch svedka a chcem ho doručiť Robertovi Ficovi. Keď sa o tom dozvedel Kováčik, vydal záväzný pokyn, ktorým zablokoval všetky plánované výsluchy,” povedal Gajdoš.

Marek Gajdoš odišiel v januári do civilu

Bývalý šéf policajného tímu zriadeného na vyšetrovanie kauzy Gorila Marek Gajdoš odišiel v januári do civilu, pričom v tejto súvislosti sa spomínali aj spory ohľadom vedenia vyšetrovania s inými zainteresovanými osobami. Najčastejšie sa v tejto súvislosti v médiách spomínal dozorujúci prokurátor prípadu, ktorým je špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

Od prvého decembra pôsobí ako vedúci tímu určeného na vyšetrovanie kauzy Gorila vyšetrovateľ Lukáš Kyselica. Tím na vyšetrenie kauzy Gorila založili v januári 2012. Spis Gorila sa na verejnosti objavil v decembri 2011, pričom jeho obsah tvorili prepisy rozhovorov medzi viacerými politikmi a osobami z prostredia finančných skupín. Za autora spisu je považovaný bývalý príslušník SIS Peter H.

Odporúčané články

Najstaršia gorila v USA sa dožíva neuveriteľného veku Trnavské domácnosti dostanú ŠAŠOšpeciál o Matovičovi

Témy

Diskusia

ZLEPEŇÁCKE STRAKY Toto su ich ISTOTY.,Slovenská moc rozkradla priemysel v hodnote 50 až 100 miliárd eur.Štátny dlh je vo výške 45 miliárd eur.Úroky dlhu splácame dlhom. Dlh ročne narastá minimálne o 3 miliardy eur.Každá mladá štvorčlenná rodina vrátane budúcich batoliat je okradnutá,... takžetak Roxorová revolúcia sa blíži,je na spadnutie. Budú poriešené Gorily aj ich ochráncovia. Vydržať !! Kto máš v ruke roxor,sekaj ako drak,zatni ritný otvor,povedz takže tak ! Slovak Zločincovi Ficovi ide len o jedno, pokračovať vo vládnutí len preto, aby sa nevyšetrila závažná trestná činnosť, v ktorej sám ide a pravdaže i členovia jeho suity, ktorú predstavujú jeho spolu straníci a v úzadí stojaci oligarchovia či ich skupiny.... princ Myslieť si, že Kaliňak bude vyšetrovať seba a svojich verných, je naivné.Práveže tu nejde o klasickú korupciu, kde niekto nikomu prinesie obálku. Kaliňak je síce právnik, ale nie idiot. Je to všetko cez rôzne provízie. Cez spriaznené firmy, agentúry a... pravo Nezávislá prokuratúra sa nikomu nezodpovedá. Uvedomuje si to vôbec niekto? V demokratickom štáte, kde že vraj všetka moc pochádza z ľudu, tu máme v justícii až dve nezávislé zložky s "vlastným právnym názorom", ktoré nie sú viazané ničím - ani...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...