Prokuratúra preveruje v prípade vraždy Kuciaka rôzne verzie a buduje medzinárodný tím

Jaromír Čižnár
Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 9. marca (WebNoviny.sk) – V kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky orgány činné v trestnom konaní naďalej preverujú rôzne verzie.

„Postupne sa vyjasňujú, prípadne vylučujú,“ povedal v piatok na tlačovej besede špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár ho doplnil s tým, že pre potreby vyšetrovania sa vytvára medzinárodný tím.

Talianska strana chcela podľa Čižnára v rámci tímu vyšetrovať ekonomickú trestnú činnosť, pre slovenskú stranu je však prioritou vyšetrenie vraždy. Čižnár zdôraznil, že pokiaľ ide o jej vyšetrenie, nie je spokojný s aktuálnym stavom veci. „To však neznamená, že sa nerobí,“ zdôraznil s tým, že spokojný môže byť až vtedy, keď bude chytený páchateľ.

Zároveň generálny prokurátor uviedol, že si od Slovenskej informačnej služby vypýta dokumenty, ktoré údajne poskytli iným orgánom o aktivitách medializovaných osôb na východnom Slovensku.

Prokuratúra totiž podľa neho týmito dokumentmi nedisponuje. Taktiež chce preverovať, či nižšie postavené prokuratúry na východe Slovenska konali vo všetkých prípadoch tak, ako mali.

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili na konci februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára. Podľa ďalších informácií by vraždy mohli súvisieť s talianskou mafiou operujúcou na východe Slovenska. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KováčikJán KuciakJaromír Čižnár
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR