Prokuratúra rozšírila trestné stíhanie smeráka Jánoša

Vladimír Jánoš
Exposlanec NR SR Vladimír J. pri odchode z pojednávacej miestnosti na okresnom súde v Prievidzi. Prievidza, 10. marec 2015. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) – Prokuratúra rozšírila trestné stíhanie proti bývalému poslancovi strany Smer-SD Vladimírovi Jánošovi Informovala o tom vo večernom spravodajstve RTVS. Trenčianska prokurátorka v piatok prvýkrát potvrdila, že jedným z dôkazov je aj nahrávka telefonického rozhovoru.

Či ide o uniknuté telefonáty, kde Vladimír Jánoš vulgárne nadáva svojej manželke a vyhráža sa jej, prokuratúra nespresnila. Stíhaný bude za rovnaký skutok, ale za dlhšie obdobie. Týrania sa vraj dopúšťal voči manželke počas asi ôsmich mesiacov od júna 2014. Vladimír Jánoš sa pre RTVS nechcel vyjadriť, či sú prepisy hovoru pravdivé.

Do ukončenia vyšetrovania bude exposlanec stíhaný na slobode. Súd ho pustil na kauciu za 20-tisíc eur. Proti exposlancovmu prepusteniu protestoval generálny prokurátor Jaromír Čižnár. V pondelok podá podnet na mimoriadne dovolanie ministrovi spravodlivosti Tomášovi Borecovi. Čižnár sa navyše sťažoval, že policajti k prípadu nepristupovali aktívne. Všetky úkony podľa neho spravili až na pokyn prokurátora.

,,Mám taký pocit, že prokurátor riadi a vedie trestné konanie, dáva pokyny, či už ústne, alebo písomné. Ja si myslím, že tak je to správne,“ vyjadril sa pre RTVS minister vnútra Robert Kaliňák. So svojou manželkou je Vladimír Jánoš v rozvodovom konaní. Bývalý poslanec Smeru-SD má zbrojný preukaz a niekoľko zbraní. Tie mu však polícia zadržala. Manželka sa na týranie sťažovala už pred desiatimi rokmi. Svoju výpoveď však stiahla, podľa jej slov, na nátlak manžela.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaromír ČižnárRobert KaliňákVladimír Jánoš