Prokuratúra vzniesla ďalšie obvinenie voči Tymošenkovej

Tymosenko
Foto: SITA, AP

KYJEV 25. decembra (WEBNOVINY) – Ukrajinská prokuratúra vzniesla ďalšie obvinenie voči bývalej premiérke Juliji Tymošenkovej, ktorá je od pondelka obvinená zo zneužitia právomocí a do skončenia vyšetrovania nesmie opúšťať hlavné mesto. Ako uviedla expremiérka v piatok pre ukrajinskú pobočku tlačovej agentúry Interfax, štátne orgány ju vinia zo sprenevery 960-tisíc hrivien (92-tisíc eur), ktorej sa mala dopustiť jej vláda. Polícia tiež podľa nej zatkla ďalšieho z bývalých členov jej kabinetu, čo označila za „pomstu mafie“.

„Dnes sa zbavujú všetkých, ktorí ich pripravili o pochybné, nepoctivé zisky a príjem,“ vyhlásila Tymošenková pred novinármi v Kyjeve, pričom narážala na osoby z opačného politického tábora. Najnovšou obeťou je podľa nej bývalý námestník ministra spravodlivosti Jevhen Kornijčuk, líder opozičnej Ukrajinskej sociálnodemokratickej strany. Ukrajinské orgány ešte minulý týždeň zadržali bývalého ministra životného prostredia Hryhoryja Filipčuka, ktorý takisto slúžil v Tymošenkovej vláde.

S údajnou spreneverou súvisí aj prvé obvinenie voči Tymošenkovej. Tá podľa prokuratúry zneužila svoje právomoci, keď použila prostriedky zo štátneho rozpočtu na iný účel, na aký boli pôvodne určené. V prípade usvedčenia z tohto činu jej hrozí až 10-ročný pobyt za mrežami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Julia Tymošenková