Protesty v Bratislave proti výhodám pre zaočkovaných: Na Hodžovom námestí je približne desiatka ľudí (foto)

PROTEST: Proti novele zákona o verejnom zdraví
Policajné jednotky dohliadajúce na poriadok počas protestu na Hodžovom námestí proti novele zákona o verejnom zdraví, ktorá zvýhodňuje zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 pred nezaočkovanými. Bratislava, 5. august 2021. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.
  • aktualizované 6. augusta 10:23

V Bratislave aj v piatok pokračujú protesty proti vládnym opatreniam a výhodám pre zaočkovaných. Na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom sa nachádza približne desiatka demonštrujúcich. Situácia je zatiaľ pokojná a dohliadajú na ňu aj policajti.

Dav kričal „gestapo“ aj „slobodu“

Protesty sa v Bratislave konali aj vo štvrtok 5. augusta. Jeden sa začal na Hodžovom námestí pred Grasalkovičovým palácom, druhý bol pred Úradom vlády SR na Námestí slobody.

Na Hodžovom námestí pred Grasalkovičovým palácom v Bratislave protestovalo niekoľko stoviek ľudí. Po niekoľkých hodinách časť z nich začala blokovať dopravu v jednom jazdnom pruhu pri námestí. Kričali pritom heslá ako „slobodu“ a „my sme tu doma“.

Polícii sa už protestujúcich sediacich na vozovke podarilo vytlačiť mimo cestu. Protestujúci pri zásahu polície kričali „gestapo“.

Odklon bratislavskej MHD

Bratislavská polícia už v stredu vyzvala občanov, ktorí sa neplánujú zúčastniť na štvrtkových verejných zhromaždeniach, aby sa vyhli miestam ich konania. Apelujú aj na vodičov, aby sa tiež vyhli týmto miestam a rešpektovali pokyny polície.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) evidoval v súvislosti so štvrtkovými protestami dva incidenty, ktoré spôsobili odklon mestskej hromadnej dopravy (MHD). Pre agentúru SITA to uviedol hovorca DPB Martin Chlebovec.

„Prvý sa týkal zablokovanej Panónskej ceste, kde v čase od 10:54 do 11:14 bola obmedzená doprava, a teda aj premávka autobusových liniek 91, 93 a 94,“ uviedol hovorca a dodal, že pre druhú blokáciu komunikácie na Hodžovom námestí, ktorá trvala od 12:17 do 12:31, bol nútený DPB na nevyhnutný čas prerušiť premávku liniek 203, 207 a 212.

Ako ďalej poznamenal, v prípade, ak sa situácia v uliciach Bratislavy zmení, DPB je pripravený v súčinnosti s políciou opäť odkloniť všetky dotknuté linky a vypraviť záložné vozidlá, vďaka ktorým posilní jednotlivé spoje. „Premávku MHD momentálne koordinuje mimoriadne posilnený tím pätnástich dispečerov, a to priamo v teréne aj v centrále DPB,“ uzavrel Chlebovec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom