Proti Američanom bude chytať Laco, tréner Ramsay urobí aj ďalšie zmeny v zostave

ZOH 2018: Hokej Slovensko - OŠR (Rusko)
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay počas zápasu proti Rusku na olympiáde v Pjongčangu. Pjongčang, 14. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.

KANGNUNG 19. februára (WebNoviny.sk) – Proti Američanom bude v bránke Ján Laco, nie Branislav Konrád. V obrane možno konečne dostane príležitosť aj Juraj Mikuš, ktorý doteraz maródil.

A podľa naznačených útočných trojičiek z pondelkového tréningu slovenských hokejistov na ZOH 2018 v Kangnungu zmeny budú aj v jednotlivých formáciách.

Prelink

Napríklad popri skúsených Ladislavovi Nagyovi a kapitánovi Tomášovi Surovom korčuľoval Marek Hovorka. Michal Krištof hral s Petrom Ölveckým a Matúšom Sukeľom, s Tomášom Marcinkom boli Patrik Lamper a Lukáš Cingel. Predbežne bezo zmien zostal útok Martin Bakoš, Miloš Bubela, Marcel Haščák.

„Zmeny určite urobím, ale ešte nie som rozhodnutý, ako to presne bude vyzerať. V tejto chvíli to ani ja sám neviem,“ povedal po utorkovom predpoludňajšom tréningu Slovákov ich kanadský tréner Craig Ramsay.

Američania veľmi dobre dodržiavajú systém

Na Američanov postaví do bránky Jána Laca, ktorý proti tomuto súperovi odchytal aj zápas v základnej B-skupine, Slováci ho prehrali 1:2.

„Musíme sa vyvarovať faulov. Pomer vylúčení bol, tuším, šiesti ku dvom, z nášho pohľadu. Najväčšia devíza nášho súpera? Američania veľmi dobre dodržiavajú systém, zatvoria stredné pásmo, to je ich výhoda,“ povedal po utorkovom tréningu Ján Laco.

Skúsený 36-ročný gólman, hrdina strieborných MS 2012 v Helsinkách, prízvukuje, že proti Američanom treba vykorčuľovať s čistou hlavou. „Všetky prehry, ale aj víťazstvá, sa riešia iba do polnoci v ten deň. Potom musí prísť nastavenie na najbližšieho súpera. Čaká nás dôležitý zápas, ktorý musíme zvládnuť, ak chceme na turnaji pokračovať,“ doplnil Laco.

Oslabenia stoja veľa síl

Útočník Michal Krištof tiež zdôraznil, že dôležité bude pokryť stredné pásmo a nenechať sa vylučovať.

„Musíme sa dobre pripraviť na stredné pásmo, ktoré bránia dobre a z toho vyrážajú do protiútokov. Treba zostať v piatich, nemôžeme robiť toľko oslabení, lebo to stojí veľa síl. Posledné dva zápasy sme dostali góly len v oslabení. Musíme hrať viac s pukom a v ich tretine využívať šírku pásma. Čím budeme mať viac puk na hokejkách, tým budú mať menej šancí,“ uviedol Michal Krištof.

Súboj o postup do štvrťfinále na ZOH v Pjongčangu Slovensko – USA sa v Kangwongu začne v utorok o 12.10 h miestneho času, čiže o 4.10 h SEČ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav KonrádCraig RamsayJán LacoJuraj MikušMarcel HaščákMarek HovorkaMartin BakošMichal KrištofMiloš BubelaPatrik Lamper
Firmy a inštitúcie Americká hokejová reprezentáciaSlovenská hokejová reprezentácia