Proti Zemanovi opäť protestovala polonahá Ukrajinka, označila ho za krívajúceho netvora

Miloš Zeman
Český prezident Miloš Zeman . Foto: AP Photo/Petr David Josek

BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Tak ako pred dvoma týždňami pri prvom kole českých prezidentských volieb, aj v piatok počas ich druhého kola protestovala proti súčasnému českému prezidentovi Milošovi Zemanovi, ktorý sa uchádza o znovuzvolenie, ukrajinská skupina aktivistiek Femen.

Jej členka Oleksandra Nemčinová sa podľa českého Respektu v piatok vyzliekla do pol pása pred českým veľvyslanectvom v Kyjeve, pričom mala na nahom tele napísané „Zeman je krívajúci netvor“.

Podľa spravodajského portálu Aktuálně.cz Ukrajinka najprv protestovala pred slovenským veľvyslanectvom a až po tom, keď ju upozornili, že je na nesprávnej adrese, sa presunula pred ambasádu Českej republiky.

„Zemanove víťazstvo znamená víťazstvo Putina a Putinove víťazstvo znamená smrť slobodnej Českej republiky,“ napísalo k akcii hnutie Femen na svojej internetovej stránke.

Počas podobného protestu pri prvom kole českých prezidentských volieb vybehla pred dvoma týždňami ďalšia členka hnutia Femen Anželina Diašová polonahá pred Zemana v pražskej volebnej miestnosti, pričom na hrudi mala napísané „Zeman je Putinova štetka“. Diašovú za to na rok vyhostili z Českej republiky, hrozili jej aj dva roky väzenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miloš Zeman
Firmy a inštitúcie Femen