Protidrogová akcia odhalila desiatky dávok drog a tisíce eur

Marihuana
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) – Zaistených viac ako šesť gramov metamfetamínu, viac ako štyri gramy marihuany a tri zadržané osoby sú výsledkom protidrogovej akcie, ktorú v piatok vykonali bratislavskí krajskí policajti, okresní policajti z Malaciek a Bratislavy IV, Národná protidrogová jednotka Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru a príslušníci Kriminálneho úradu Finančnej správy.

Ako agentúru SITA ďalej informovala hovorkyňa bratislavskej polície Karina Považanová, akciu pripravovali niekoľko týždňov.

Cieľom spoločnej akcie bolo zadržať osoby podozrivé z neoprávneného zadovažovania, prechovávania a následnej distribúcie metamfetamínu a marihuany.

Akcia vyvrcholila v okrese Malacky v piatok 13. septembra v poobedňajších hodinách. Počas akcie policajti zadržali troch podozrivých mužov z okresu Malacky, 26-ročného Antona, 27-ročného Miroslava a 31-ročného Branislava. Následne policajti prehliadli bytové a nebytové priestory a motorové vozidlá. „To, že zadržaní muži sú podozriví z drogovej trestnej činnosti, nasvedčuje aj fakt, že podľa predbežných výsledkov skúmania policajti zaistili viac ako šesť gramov metamfetamínu a viac ako štyri gramy marihuany,“ píše v tlačovej správe Považanová.

Z uvedeného množstva metamfetamínu by sa dalo vyrobiť najmenej 92 obvykle jednorazových dávok drogy. Množstvo zaistenej marihuany zodpovedá najmenej ôsmim obvykle jednorazovým dávkam drogy. Okrem toho policajti zaistili pomôcky na váženie drog spolu s hotovosťou približne štyritisíc eur. Zaistený materiál sa podrobí ďalšiemu expertíznemu skúmaniu.

Vyšetrovateľ podozrivých mužov obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi formou spolupáchateľstva. Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov predloží vyšetrovateľ prokurátorovi podnet k návrhu na vzatie obvinených mužov do vyšetrovacej väzby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom