Protikorupčný odbor dostal za dva mesiace viac ako osemdesiat podaní

Peter Kovařík
Riaditeľ Oddelenia prevencie korupcie Úradu vlády Peter Kovařík. Foto: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA 31. júla (WebNoviny.sk) – Odbor prevencie korupcie Kancelárie predsedu vlády SR od začiatku júna do 27. júla dostal 82 podaní. Ako agentúru SITA informovali z tlačového odboru Úradu vlády SR, sedem z nich ako podozrenie na možné korupčné správanie postúpili Národnej kriminálnej agentúre. „Desať podaní je ešte otvorených, t. j v procese hodnotenia,“ dodal tlačový odbor.

Odbor prevencie korupcie na Úrade vlády SR vedie od prvého júna bývalý policajný vyšetrovateľ Peter Kovařík. Kovařík viedol v rokoch 2010 až 2012 Odbor boja proti korupcii Prezídia Policajného zboru a od roku 2012 pôsobil ako policajný pridelenec SR vo Washingtone D.C. Ako policajný vyšetrovateľ pôsobil v oblasti boja proti korupcii od roku 2004.

Odbor prevencie korupcie bol zároveň na Úrade vlády SR vyňatý zo sekcie kontroly a spadá teraz priamo pod kanceláriu premiéra. Úlohou odboru je mimo organizovania školení a seminárov prichádzať aj s návrhmi zákonov v oblasti boja proti korupcii alebo zabezpečovať ochranu nahlasovateľom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Kovařík