Protimonopolný úrad začal konanie vo veci predaja spoločnosti Váhostav SK českej firme Geosan Investiční

Vahostav
Fyzické a právnické osoby môžu predložiť PMÚ SR svoje pripomienky, námietky či informácie k oznámeným koncentráciám čo najskôr. Foto: ilustračné, SITA/Robert Tappert

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR začal správne konanie vo veci nadobudnutia nepriamej výlučnej kontroly spoločnosti Geosan Investiční z českého Kolína nad firmou Váhostav.SK. Ako informovala hovorkyňa úradu Adriana Oľšavská, fyzické a právnické osoby môžu predložiť PMÚ SR svoje pripomienky, námietky či informácie k oznámeným koncentráciám.

Úrad žiada tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali čo najskôr, aby sa mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie.

PMÚ koná aj v ďalších prípadoch

PMÚ SR koná aj vo veci získania spoločnej kontroly podnikateľov AZC, On Rail Holding B.V z Holandska a PMK Invest nad firmou Billing Alliance. Zároveň bolo úradu oznámené, že bola získaná kontrola nad podnikateľmi Zelená pošta a Digitance.

AZC patrí do skupiny Jána Sabola a On Rail patrí do skupiny Oszkára Világoho. Skupiny Jána Sabola a Oszkára Világiho mali podľa úradu spolu s ďalším podnikateľom majetkovú účasť v spoločnosti Tatra Billing, ktorá pôsobí v oblasti transakčnej tlače rovnako ako Billing Alliance.

Spoločnosť predali nezávislému kupcovi

V oznámení koncentrácie sa uvádza, že ešte pred oznámením predmetnej koncentrácie bola predaná spoločnosť Tatra Billing inému podnikateľovi, ktorý je personálne, majetkovo a finančne nezávislý na skupinách Jána Sabola a Oszkára Világiho.

Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby môžu predložiť úradu svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana Oľšavská
Firmy a inštitúcie Geosan InvestičníProtimonopolný úrad (PMÚ) SRVáhostav - SK