Foto: Protizločinecká jednotka NAKA zadržala šesť ľudí, údajne ide o prípad vraždy Bašternáka

Protizločinecká jednotka NAKA
Zásah Protizločineckej jednotky NAKA. Foto: facebook.com/policiaslovakia
  • aktualizované 23. januára, 11:41

BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Protizločinecká skupina NAKA vykonáva v stredu  na území Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského kraja policajnú akciu zameranú na závažnú násilnú trestnú činnosť a majetkovú trestnú činnosť.

Vražda Bašternáka

Policajti vykonali niekoľko domových prehliadok a zadržali šesť ľudí. Razia podľa informácií TV JOJ súvisí s vraždou Lászlóa Bašternáka, ktorého zastrelili pred vlastným domom 9. júla 2010, keď sa vracal s manželkou domov. Za vraždu bol odsúdený na 25 rokov Štefan Kaluz, ktorý si trest odpykáva v Leopoldove.

V spojitosti s vraždou na súde vypovedala aj Alena Zs. a v deň pohrebu bol zadržaný aj jeho protikandidát na primátorskú stoličku v Hurbanove Roman O. Po čase ho prepustili.

Razia na západnom Slovensku

Podľa zdroja blízkeho vyšetrovaniu má byť jedným zo zadržaných ľudí práve Roman O. a podozrivou z objednávky vraždy exstarostu má byť podľa zdroja TV JOJ Alena Zs. Polícia sa zatiaľ k celému prípadu oficiálne nevyjadrila.

Od skorých ranných hodín vykonáva protizločinecká jednotka NAKA raziu na území Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského kraja. Doposiaľ sa im podarilo zadržať šesť osôb.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Štefan Kaluz
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPZ Policajný zbor SR