Prvá časť slovenskej reprezentácie odletela na ZOH

Šimočko
Foto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINY) – V utorok 2. februára ráno odletela z Viedne do Kanady prvá časť slovenskej biatlonovej výpravy na XXI. zimné olympijské hry, ktoré sa na budúci týždeň začnú vo Vancouveri. Tréner Pavel Kobela s kvartetom mužov Marek a Miroslav Matiaškovci, Dušan Šimočko a Matej Kazár absolvujú týždňové aklimatizačné sústredenie v známom lyžiarskom stredisku Canmore v provincii Alberta na západe Kanady. „Nejdeme priamo do olympijskej dediny, ale ešte pred tým do Canmore, Je to ešte asi hodinu letu od Vancouveru. Ide o to, aby sa nám olympijské trate nezunovali už pred začiatkom súťaží. Myslím, že to bude takto lepšie. Byť dva týždne pred prvým štartom na mieste, stále na tých istých tratiach, na tej istej strelnici psychicky unavuje,“ uviedol pre agentúru SITA pred odletom najskúsenejší z tejto skupiny Marek Matiaško.

Biatlonisti majú z dlhého pobytu na jednom mieste nie celkom pozitívnu skúsenosť z vlaňajška. „Minulý rok sme boli na majstrovstvách sveta v Kórejskej republike už dva týždne pred začiatkom šampionátu. Bolo to veľmi dlho, celý čas sme boli na tom istom mieste a nevplývalo to dobre psychicky. Preto sme sa teraz rozhodli, že nebudeme tak dlho v dejisku súťaží. Do Vancouveru sa presunieme až 9. februára, o ďalších päť dní sú na programe prvé preteky. Záverečná štafeta sa beží až 26. februára, takže už aj tak nás tam čakajú viac ako dva týždne,“ vysvetľoval tréner Pavel Kobela.

V Canmore sú už od soboty slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach, ktorí tam v závere týždňa absolvujú preteky Svetového pohára. Biatlonisti im teda budú robiť spoločnosť. Hlavným cieľom pre nich je zvyknúť si na časový posun, ktorý je už v tejto oblasti oproti stredoeurópskemu času 8 hodín. Vancouver je potom ešte o ďalšiu hodinu späť, ale na taký rozdiel si už dokážu zvyknúť veľmi rýchlo.

Druhá skupina biatlonistov, v ktorej bude ženské reprezentačné družstvo a Pavol Hurajt, odcestuje vo štvrtok priamo do Vancouveru.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan ŠimočkoMarek MatiaškoMatej KazárPavel KobelaPavol Hurajt