Prvé bábätká roka 2018 sú na svete, Liptákom sa stal Martin

BRATISLAVA: Privítanie druhého bábätka roku 2018
Druhé bábätko narodené v novom roku 2018 Emma a jej mama Zuzana počas privítania bábätka za účasti primátora Bratislavy v Univerzitnej nemocnici - Nemocnici svätého Cyrila a Metoda na Antolskej ulici. Emma sa narodila 1. januára 2018 Foto: SITA/Martin Medňanský

RUŽOMBEROK 1. januára (WebNoviny.sk) – Prvým tohtoročným Liptákom sa stal Martin, ktorý sa narodil dnes o 7:35 v Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku. Narodil sa Ivane z Liptovských Sliačov.

Martin po pôrode vážil 3550 gramov a meral 51 cm, potvrdil pre agentúru SITA službukonajúci lekár. Podľa jeho slov išlo o normálny pôrod. Na prvého novorodenca v Liptovskej nemocnici v Liptovskom Mikuláši ešte čakajú. Prvý pôrod podľa službukonajúcej sestry predpokladajú v popoludňajších hodinách.

Posledným chlapcom bol Bennett

Prvý novorodenec v roku 2018 sa v žilinskej fakultnej nemocnici narodil 70 minút po polnoci spontánne. „Sebestián vážil 2 920 gramov a meral 48 centimetrov. Chlapček je z Gbelian a s mamičkou sú v poriadku,“ informovala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová.

Posledným bábätkom narodeným v roku 2017 v žilinskej nemocnici je chlapec Bennett. Narodil sa trinásť minút pred 21. hodinou. Meral 51 centimetrov a vážil 3 930 gramov. V roku 2017 sa vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline narodilo 1 518 bábätiek, čo je v porovnaní s rokom 2016 o 123 novorodencov viac.

Prvým dieťaťom v Prešove je malý Matias

Prvým dieťaťom roka v Prešove sa stal malý Matias. Narodil sa po sekcii na gynekologicko-pôrodníckom oddelení II. v monobloku Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove mamičke pochádzajúcej z okresu Svidník. Jej prvorodený syn mal pri narodení 3870 gramov a meral 51 centimetrov. Na prvé dieťa v roku 2018 pritom čakali v Prešove až do 10. hodiny. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

Zároveň dodala, že prešovskí traumatológovia mali počas silvestrovskej noci plné ruky práce. Od 22 hodiny posledného dňa roku 2017 do 7. hodiny novoročného rána ošetrili 26 pacientov vo veku od 2 do 48 rokov. Až 22 pacientov bolo pod vplyvom alkoholu. „Hospitalizovaní boli iba traja pacienti, ostatných ošetrili lekári ambulantne,“ uviedla Cenková. Silvestrovské úrazy utrpeli dvaja pacienti, ktorí sa popálili pyrotechnikou. „Našťastie išlo o ľahšie poranenia na predlaktí a tvári,“ dodala.

Na Orave bola prvá Laura z Dolného Kubína

Prvým tohtoročným bábätkom narodeným na Orave sa stala Laura z Dolného Kubína. Na svet prišla dnes o 7:43 v Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou L. N. Jégeho v Dolnom Kubíne. Vážila 3400 g a merala 50 cm, informovala agentúru SITA službukonajúca sestra na gynekologicko-pôrodníckom oddelení nemocnice.

V Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej sa v tomto roku ešte nenarodilo žiadne bábätko. Momentálne neočakávame žiadny pôrod, potvrdila službukonajúca sestra. Poslednou narodenou v roku 2017 bola Aneta zo Suchej Hory. Prišla na svet ešte v sobotu 30. decembra. Mala 3450 g a merala 51 cm. V trstenskej nemocnici sa v minulom roku narodilo spolu 1055 detí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom