Prvé kolo osemfinále Davisovho pohára bez Nadala, Djokoviča aj Murrayho

Rafael Nadal
Španielsky tenista Rafael Nadal Foto: SITA/AP

LONDÝN 23. januára (WebNoviny.sk) – Súhrn oficiálnych predbežných nominácií tenistov na stretnutia osemfinálového 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára 2018 reprezentačných družstiev mužov (bude sa hrať 2. – 4. februára) – podľa nových pravidiel môžu kapitáni nahlásiť až piatich hráčov namiesto doterajších štyroch:

Svetová skupina – osemfinále – 1. kolo

  • zhora podľa „pavúka“

FRANCÚZSKO – HOLANDSKO
(Albertville, Halle Olympique, tvrdý povrch Rebound Ace Synpave v hale)
Francúzsko: Jo-Wilfried Tsonga, Lucas Pouille, Richard Gasquet, Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut, kapitán: Yannick Noah
Holandsko: Robin Haase, Tallon Griekspoor, Thiemo de Bakker, Jean-Julien Rojer, kapitán: Paul Haarhuis

JAPONSKO – TALIANSKO
(Morioka, Takaja Arena, tvrdý povrch GreenSet Pro v hale)
Japonsko: Juiči Sugita, Taro Daniel, Go Soeda, Jasutaka Učijama, Ben Mclachlan, kapitán: Satoši Iwabuči
Taliansko: Fabio Fognini, Paolo Lorenzi, Andreas Seppi, Simone Bolelli, kapitán: Corrado Barazzutti

ŠPANIELSKO – VEĽKÁ BRITÁNIA
(Marbella, Club de Tenis Puente Romano, antuka vonku)
Španielsko: Pablo Carreno-Busta, Roberto Bautista-Agut, Albert Ramos-Viňolas, David Ferrer, Feliciano López, kapitán: Sergi Bruguera
Veľká Británia: Kyle Edmund, Cameron Norrie, Liam Broady, Jamie Murray, Dominic Inglot, kapitán: Leon Smith

AUSTRÁLIA – NEMECKO
(Brisbane, Pat Rafter Arena, tvrdý povrch Plexicushion vonku)
Austrália: Nick Kyrgios, Jordan Thompson, John Millman, Alex De Minaur, John Peers, kapitán: Lleyton Hewitt
Nemecko: Alexander Zverev, Jan-Lennard Struff, Peter Gojowczyk, Tim Pütz, kapitán: Michael Kohlmann

KAZACHSTAN – ŠVAJČIARSKO
(Astana, Národné tenisové centrum, tvrdý povrch GreenSet Grand Prix Cup v hale)
Kazachstan: Michail Kukuškin, Oleksandr Nedoviesov, Dmitrij Popko, Roman Chassanov, Timur Chabibulin, kapitán: Dias Doskarajev
Švajčiarsko: Henri Laaksonen, Adrian Bodmer, Marc-Andrea Hüsler, Antoine Bellier, Luca Margaroli, kapitán: Severin Lüthi

CHORVÁTSKO – KANADA
(Osijek, Sportska dvorana Gradski vrt, antuka v hale)
Chorvátsko: Marin Čilič, Borna Čorič, Viktor Galovič, Franko Škugor, Ivan Dodig, kapitán: Željko Krajan
Kanada: Denis Shapovalov, Vasek Pospisil, Peter Polansky, Daniel Nestor, hrajúci kapitán: Frank Dancevic

SRBSKO – USA
(Niš, Sportski centar Čair, antuka v hale)
Srbsko: Dušan Lajovič, Laslo Djere, Nikola Milojevič, Pedja Krstin, Miljan Zekič, kapitán: Nenad Zimonjič
Spojené štáty americké: Sam Querrey, John Isner, Ryan Harrison, Steve Johnson, kapitán: Jim Courier

BELGICKO – MAĎARSKO
(Liége, Country Hall du Sart-Tilman, tvrdý povrch v hale/ITF ho nekonkretizovala)
Belgicko: David Goffin, Ruben Bemelmans, Julien Cagnina, Joris de Loore, kapitán: Johan van Herck
Maďarsko: Márton Fucsovics, Attila Balázs, Zsombor Piros, Gábor Borsos, Máté Valkusz, kapitán: Gábor Köves

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alex de MinaurAlexander ZverevAndreas SeppiAndy MurrayBorna ČoričDaniel NestorDavid FerrerDavid GoffinDenis ShapovalovDušan LajovičFabio FogniniFeliciano LópezJamie MurrayJean-Julien RojerJo-Wilfried TsongaJohn IsnerJohn MillmanLleyton HewittLucas PouilleMarin ČiličNenad ZimonjičNick KyrgiosNicolas MahutNikola MilojevičNovak DjokovičPablo Carreno-BustaPierre-Hugues HerbertRafael NadalRichard GasquetRoberto Bautista-AgutRobin HaaseRyan HarrisonSam QuerreySimone Bolelli