Prvé stopy po stratenom Boeingu, našli ich 500 km mimo kurzu

V Ázii sa stratilo lietadlo, ľudia sa boja o najbližších
Po zmiznutom malajzijskom lietadle pátrajú tímy už štvrtý deň, no zatiaľ bezvýsledne. Napriek predchádzajúcim správam sa údajne nepodarilo nájsť žiadne stopy po lietadle ani 239 ľuďoch, ktorí boli na palube. Foto: SITA/AP

KUALA LUMPUR 11. marca (WEBNOVINY) – Malajzijské vojenské letectvo pomocou radaru objavilo v Melackom prielive prvé stopy po lietadle, ktoré zmizlo ešte v sobotu počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Boeing 777 s 239 osobami na palube sa po poslednom kontakte s letovou kontrolou v meste Kota Bharu odklonil niekoľko sto kilometrov smerom na západ.

„Po Kota Bharu zmenil kurz a klesol na nižšiu výšku. Doletel do Melackého prielivu,“ povedal nemenovaný vojenský dôstojník blízky vyšetrovaniu. Melacký prieliv leží v Juhočínskom mori medzi Malajzijským polostrovom a ostrovom Sumatra. Znamenalo by to, že lietadlo letelo ešte asi 500 kilometrov po tom, čo stratilo akýkoľvek kontakt s dispečermi. Táto správa zatiaľ nie je potvrdená a vyšetrovatelia zmiznutia stroja spoločnosti Malaysia Airlines ju ešte overujú.

Pátranie po lietadle pokračuje v utorok už štvrtým dňom, napriek vysokému nasadeniu sa však stále nepodarilo nájsť žiadne konkrétne stopy po havárii. Stroj letiaci z Kuala Lumpuru do Pekingu zmizol z obrazoviek v sobotu nadránom malajzijského času, keď sa mal nachádzať nad Thajským zálivom.

Obrazom: V Ázii sa stratilo lietadlo, ľudia sa boja o najbližších

Po troskách pátrajú desiatky lietadiel a lodí zo siedmich krajín, zatiaľ čo sa v médiách objavujú rôzne špekulácie vrátane možnosti teroristického útoku. Interpol totiž v nedeľu potvrdil, že dvaja cestujúci použili ukradnuté pasy. Malajzijská polícia už zistila, že jeden z nich patril 19-ročnému Iráncovi, ktorý chcel v Nemecku požiadať o azyl. Nepredpokladá, že by mal väzby na teroristov.

Viac sa o záhade zmiznutého lietadla dočítate

—-> TU

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom