Prvý deň na Pohode: Manu Chao roztancovali 'pohoďákov'

Bažant Pohoda 2015
Atmosféra otvorenia letného hudobného festivalu Bažant Pohoda 2015 na letisku v Trenčíne. Trenčín, 9. júl 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

TRENČÍN 10. júla (WEBNOVINY) – Na trenčianskom letisku sa vo štvrtok začal 19. ročník multižánrového festivalu Bažant Pohoda. Podujatie oficiálne otvoril jeho riaditeľ Michal Kaščák, ktorý na hlavnom pódiu uviedol skupinu Para. Tá počas koncertu opäť raz dokázala, že právom patrí medzi najobľúbenejšie slovenské koncertné kapely. Na pódiu privítali aj niekoľko hostí, medzi ktorými boli napríklad Braňo Jobus či spomínaný Kaščák.

Organizátor sa na Bažant stage vrátil aj s legendárnou formáciou Bez ladu a skladu, ktorá oslávila 30. výročie svojho vzniku. S kapelou vystúpil aj primátor mesta Trenčín Richard Rybníček. Ako uviedli členovia skupiny na tlačovej konferencii po koncerte, vystúpenie sa im aj vďaka odozve publika veľmi páčilo. „Ja som si koncert užil až nad očakávanie a som veľmi rád, že sme si zahrali,“ zhodnotil spevák Michal Kaščák, ktorý s kapelou zatiaľ neplánuje vydať nový album.

Obrazom: Pohoda na Pohode

Muzikanti si jubileum pripomenú aj na 16 koncertoch, ktoré by mali absolvovať už na jeseň a podľa basgitaristu Petra Kaščáka by sa „drvivá väčšina z nich mala konať v novembri“. Počas dvanástich vystúpení ich bude sprevádzať aj spomínaná Para, pričom desať z nich sa bude konať na Slovensku a dve v Českej republike. Okrem toho sa predstavia aj dva razy v Brne a dva razy v Prešove, kde vystúpia aj Chiki liki tu-a.

Bažant Pohoda 2015
Foto: SITA/Robert Tappert

Po spomínaných slovenských kapelách sa na rad dostal aj headliner úvodného dňa, ktorým bola formácia Manu Chao La Ventura. Tá sa na pódiu zdržala od 23:00 takmer do 01:30, pričom niekoľkotisícový dav roztancovala svojím energickým vystúpením.

Počasie festivalu vo štvrtok prialo. Spoza mrakov svietilo slnko, no fúkal vietor. Na návštevníkov a návštevníčky čaká aj bohatý sprievodný program, obľúbená festivalová záhrada, zóna pre deti, stanové mestečká, kolotoč a podobne.

Video: Manu Chao na Pohode

Pohoda potrvá do nedeľňajšieho rána, keď ju ukončí ekumenická bohoslužba v Space Aréne SLSP. Program dovtedy ponúkne aj takých interpretov, akými sú Björk, Die Antwoord, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Einstürzende Neubauten, A-Trak, Roni Size Reprazent, CocoRosie, Kaytranada, Young Fathers, Eagles of Death Metal, Beardyman, Tom Vek, Tiken Jah Fakoly, Chiki liki tu-a, Billy Barman, Le Payaco a množstvo ďalších.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanMichal KaščákRichard Rybníček