Prvý týždeň na Wimbledone otestuje aj nervy hráčov, Federer okomentoval zaváhania favoritov

Roger Federer
Švajčiarsky tenista Roger Federer. Foto: SITA/AP

Švajčiarsky tenista Roger Federer priznal, že za jeho slabším začiatkom stretnutia 1. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny na Wimbledone proti Juhoafričanovi Lloydovi Harrisovi (3:6, 6:1, 6:2, 6:2) boli problémy s aklimatizáciou na trávnatý povrch.

Rodák z Bazileja prehral prvý set, no v ďalších troch už dominoval a podľa predpokladov prenikol do 2. kola.

Prejavili sa väčšie skúsenosti

Mal som pocit, že kurt je nejaký pomalý. Nevedel som to ovplyvniť. Môj súper odvádzal pri returnoch dobrú prácu, solídne čítal moje podanie a mne nevychádzali údery. V tej chvíli som sa snažil akurát bojovať,“ vyhlásil podľa webu tennisworldusa.org zanedlho 38-ročný Federer (nar. 8. augusta 1981, pozn.), ktorý v úvodnom kole Wimbledonu stratil set po dlhých deviatich rokoch.

Podľa 20-násobného grandslamového šampióna sa v neskoršom priebehu duelu prejavili jeho väčšie skúsenosti. „Bolo dôležité, že som za nepriaznivého stavu nespanikáril. Zabrali u mňa roky strávené na kurte, vďaka skúsenostiam som zostal pokojný. Uvedomil som si, že mám v talóne aj iné ťahy či triky, ktorými by som sa mohol presadiť. Chcelo to iba čas,“ doplnil.

Šanca na sté víťazstvo na Wimbledone

Federer sa pristavil aj pri nečakaných zaváhaniach Gréka Stefanosa Tsitsipasa, Nemca Alexandra Zvereva a Rakúšana Dominica Thiema, ktorí hneď v úvodnom kole nezvládli úlohu favoritov a so „singlovým pavúkom“ sa rozlúčili.

Prehra každého hráča z top desiatky v prvom týždni turnaja je veľké prekvapenie. Opakuje sa to takmer pravidelne, akurát s iným obsadením. Myslím si, že prvý týždeň na Wimbledone vždy dokonale otestuje zručnosti a nervy každého hráča,“ skonštatoval Roger Federer, ktorý vo štvrtkovom stretnutí 2. kola proti domácemu Britovi Jayovi Clarkovi triumfoval v troch setoch 6:1, 7:6 (3), 6:2.

Ak sa Federer dostane do semifinále, dovŕši stovku víťazných zápasov na jednom grandslamovom turnaji, čo sa dosiaľ v tzv. otvorenej ére tenisu nikomu nepodarilo. Jeho aktuálna zápasová bilancia je 97:12.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roger Federer