Prvý zápas o extraligu vyhrali hokejisti Bardejova

Mountfield
Rozohrávka hráčov počas zápasu medzi MHC Mountfield Martin - HC 46 Bardejov. Martin, 19. marec 2013. Foto: SITA/Milo Fabian

MARTIN 19. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti MHC Mountfield Martin prehrali v utorok s HC 46 Bardejov tesne 1:2 v prvom barážovom stretnutí o účasť v extralige 2013/2014.

„Východniari“ vedú v sérii hranej na štyri víťazstvá 1:0 na zápasy.

Celkový víťaz druhej najvyššej slovenskej súťaže po bezgólovej prvej časti strelil v druhom dejstve dva góly zásluhou Juraja Dancsáka a Ladislava Ščurka, za extraligistu z Turca dokázal už iba znížiť v tretej tretine kapitán Andrej Novotný.

Druhý barážový duel týchto dvoch súperov je na programe v stredu 20. marca o 18.00 h opäť na martinskom ľade.

Výsledok utorkového prvého zápasu baráže o účasť v slovenskej extralige 2013/2014 (hrá sa na 4 víťazstvá):

MHC Mountfield Martin – HC 46 Bardejov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0) – stav série: 0:1

Góly: 48. A. Novotný – 22. Dancsák (Stríž, Valchař), 37. Ščurko (T. Hričina, M. Tkáč)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano – Snášel, R. Gavalier, 2900 divákov

Martin: Šúrek – A. Novotný, J. Perniš, R. Pukalovič ml., Zošiak, K. Grman, Tupý, Ejem, Dvořák – A. Themár, Fujerík, Michal Važan – T. Petruška, Vilkoits, Vaško – Korytko, M. Hollý, B. Rapáč – Hús, Dírer, Kolena

Bardejov: Andreanin – M. Krčula, M. Tkáč, D. Kramár, Valentín, Polaček, Mojdis, Šimo – Hajnik, Ľ. Sabol, Marcel Baláž – Halás, Ščurko, T. Hričina – Stríž, Dancsák, Valchař – M. Nagy, Belušár, Česelka

Valchar
Andreanin

Obojstranne opatrná I. tretina úvodného barážového stretnutia nepriniesla veľa vzruchu pred oboma bránkami. Súperi pozorne bránili stredné pásmo, a tak striel bolo ako šafranu.

O prvý strelecký pokus sa pričinil až v 7. min hosťujúci Valchař, jeho strelu však Šúrek vyrazil betónom.

Zo strany domácich potom zaujala nenápadná strela Kolenu a pekná súhra prvej formácie, na ktorej konci stál Novotný.

V druhej tretine boli Bardejovčania jednoznačne lepším tímom. Vyšiel im úvod, keď v 22. min skončila v Šúrekovej sieti tečovaná Dancsákova strela a hostia išli prekvapujúco do vedenia.

„Kosačky“ potom inkasovaný gól prebral z kŕča. Martinčania zvýšili nasadenie a k vyrovnaniu boli blízko po Petruškovom teči Zošiakovej strely a Hollého nájazde.

V 32. min sa ešte ocitol Rapáč sám pred Andreaninom, ale bardejovského brankára jeho zakončenie ani len nevystrašilo. V 37. min prišiel trest – druhý gólový moment hostí. Druhá formácia dostala domácich pod tlak a Ščurko prestrelil nezorientovaného Šúreka – 0:2.

Úvod tretej tretiny bol rušný. Najskôr odskočil hosťujúcemu Hajnikovi puk z hokejky pri jeho zakončení do odkrytej bránky a potom domáci zadák Novotný zblízka iba vyprášil Andreaninove betóny.

V 48. min napriahol v presilovke spomenutý martinský kapitán spoza modrej čiary a tentoraz Andreanina prestrelil – 1:2. Bol to vôbec prvý Novotného gól v sezóne. Bardejovčania potom prečkali tlak domácich, počas ktorého Andreanin podržal svoj tím.

V 52. min ešte ušiel Ščurko, ale neprekvapil Šúreka. Martinčanom záverečný nápor už nepomohol, a tak sa z prvého víťazstva v sérii tešili hokejisti Bardejova.

Reakcie:

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): „Spokojný som iba s hrou mužstva v tretej tretine. Takto sme to chceli už od úvodu zápasu, ale po dlhej pauze sme sa ťažko dostávali do tempa. Museli sme sa adaptovať aj na hru súpera. Z prehry sa musíme poučiť a psychicky sa pripraviť na ďalší

Anton Tomko (tréner Bardejova): „Sme spokojní, lebo sme vyhrali prvý zápas. Za výkon v prvých dvoch tretinách sme si zaslúžili víťazstvo. V prvej časti sme sa iba rozkorčuľovali, lebo sme mali dlhú cestu v nohách. V druhej tretine sme mali lepší pohyb a strelili sme dva, ako sa ukázalo, rozhodujúce góly. V tretej časti po kontaktnom góle Martina sme si už víťazstvo postrážili.“