PSG potvrdilo pozíciu francúzskeho lídra, očakávajú Beckhama

Ibrahimovic
Hráč PSG Zlatan Ibrahimovič v zápase proti Bastii Foto: SITA/AP

PARÍŽ 9. februára (WEBNOVINY) – Klub Paríž St. Germain zvíťazil v piatkovom stretnutí 24. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže nad Bastiou 3:1 a upevnil si líderskú pozíciu v tabuľke Ligue 1.

Za mužstvo z hlavného mesta sa strelecky postupne presadili Jérémy Menez, Zlatan Ibrahimovič z pokutového kopu a Ezequiel Lavezzi.

Čestný úspech korzického tímu zaznamenal v 83. min unikátnou strelou z priameho kopu z 30 m mladý Tunisan Wahbi Khazri, ktorý ukončil 947 minút trvajúcu sériu brankára PSG Salvatoreho Sirigua bez inkasovaného gólu.

Získali sme tri body a to je hlavné. Je pravda, že v prvom polčase sme nehrali dobre, ale druhý bol iný. Tešíme sa na ďalšie zápasy,“ vyhlásil tréner Parížanov Carlo Ancelotti, ktorý už netrpezlivo očakáva januárovú posilu Angličana Davida Beckhama. „Pripojí sa k nám v stredu. Uvidíme, v akej bude fyzickej kondícii a podľa toho sa rozhodneme, či nastúpi už v najbližšom zápase proti Sochaux,“ dodal Ancelotti.