PSV Eindhoven nasúkal Feyenoordu desiatku

PSV Eindhoven

EINDHOVEN 25. októbra (WEBNOVINY) – Holandský futbalový veľkoklub PSV Eindhoven v nedeľňajšom stretnutí 10. kola najvyššej domácej ligovej súťaže rozstrieľal Feyenoord Rotterdam 10:0. Vývoj zápasu výrazne poznačila červená karta pre hosťujúceho Kelvina Leerdama v 34. min. Po prvom polčase svietil na ukazovateli skóre stav 2:0, po zmene strán však musel gólman Feyenoordu Rob van Dijk loviť loptu zo svojej siete až osemkrát. Hetrikom sa blysol Brazílčan Jonathan Reis, po dva góly dali Balázs Dzsudzsák a Jermain Lens, v jednostrannej kanonáde sa presadili i Ibrahim Afellay, Ola Toivonen a Orlando Engelaar. Futbalistom PSV sa už štvrtýkrát v histórii podarilo nastrieľať desať gólov v jednom dueli, naposledy sa tak stalo v roku 1998 v zápase proti FC Volendam. Z pohľadu 14-násobného holandského majstra Feyenoordu ide o najvyššiu prehru počas existencie klubu, predtým bol najzahanbujúcejším zápisom septembrový duel s Ajaxom Amsterdam (2:8).

Tréner Feyenoordu Mario Been po zápase povedal: „Som absolútne zahanbený naším výkonom proti PSV. Hráčom som povedal, že ak mi čo i len jeden z nich nedôveruje, vzdám sa svojej funkcie. Zatiaľ sa nikto nevyjadril, uvidíme, čo sa stane v pondelok. Hrali sme otrasne a výsledok je bolestivý. Je to čierny deň v histórii Feyenoordu.“ Tesne po záverečnom hvizde skolabovala internetová stránka Feyenoordu Rotterdam, ktorá nebola dostupná ani v pondelok. Kouč PSV Eindhoven Fred Rutten žiariac šťastím nešetril chválou na adresu svojich zverencov: „Som na nich extrémne hrdý, najmä za to, čo previedli v druhom polčase. Boli sme disciplinovaní a koncentrovaní. Hráči boli neustále v pohybe, vytvárali si príležitosti a dokázali ich premeniť.“

PSV Eindhoven je po desiatich kolách lídrom priebežného hodnotenia súťaže so ziskom 24 bodov, Feyenoord doteraz získal osem bodov a v 18-člennom pelotóne Eredivisie 2010/2011 mu patrí 15. priečka.