Psychické problémy stoja Amandu Bynes 3500 dolárov denne

Amanda Bynes
Americká herečka Amanda Bynes prichádza na súd. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) – Liečba americkej herečky Amandy Bynes, ktorá trpí psychickými problémami, stojí údajne až 3500 dolárov denne (v prepočte približne 2650 eur).

Len pred niekoľkými dňami pritom súd rozhodol o predĺžení jej pobytu na psychiatrii, ktorý sa môže pretiahnuť až na jeden rok. Ak by tam Bynes musela zotrvať celú dobu, stálo by ju to približne 1,27 milióna dolárov (zhruba 968 tisíc eur). Lekári však tvrdia, že herečka sa v liečebni zdrží zhruba dva mesiace a potom ju zveria do opatery jej rodiny.

Podľa slov herečkinho hovorcu Jonathana Jaxsona sa jej stav postupne zlepšuje. „Amandin stav sa každým dňom zlepšuje, reaguje dobre,“ povedal. „Má však ešte pred sebou dlhú cestu, čo však neznamená, že ostane zatvorená v liečebni. Momentálne je v najlepších rukách. Termín prepustenie nie je stanovený, avšak ak bude jej liečba pokračovať ako dosiaľ, dostane sa z liečebne už čoskoro,“ dodal.

Dvadsaťsedemročná Bynes je na psychiatrii od 24. júla, keď založila oheň na príjazdovej ceste istej Bonnie Braaten v kalifornskom meste Thousand Oaks. Herečku najprv poslali na 72-hodinový nedobrovoľný pobyt na psychiatriu, keďže podľa policajtov predstavovala nebezpečenstvo pre seba alebo iných.

Obrazom: Amanda Bynes si predĺžila pobyt na psychiatrii

Po uplynutí 72 hodín sudca rozhodol, že herečka zostane na psychiatrii ešte dva týždne. Následne súd predĺžil jej pobyt v nemocnici o ďalší mesiac, pričom herečku zveril do poručníctva jej matky Lynn. Tá sa bude starať o základné potreby svojej dcéry do 30. septembra, pričom prevezme aj kontrolu nad jej financiami.

Amanda Bynes, ktorá je známa z filmov Nenapraviteľný klamár (2002), Po čom dievča túži (2003), Stroskotaná láska (2005), Super náhradník (2006), Snehulienka to má v paži (2007), Hairspray (2007) či Easy A (2010), má v poslednom období problémy aj so zákonmi. Bynes zatkli v apríli 2012 za šoférovanie pod vplyvom omamných látok. Už o niekoľko dní neskôr údajne spôsobila dopravnú nehodu a ušla z miesta činu. Ďalšiu autonehodu spôsobila v auguste, pričom aj vtedy ušla z miesta incidentu.

Amanda Bynes
Foto: SITA/AP

Za tieto skutky dostala trojročnú podmienku. Tento rok v máji ju zas zatkli po tom, čo z okna 36. poschodia vyhodila vodnú fajku. Do jej manhattanského bytu prišli policajti po tom, ako niekto nahlásil, že na chodbe fajčí marihuanu. Nasledujúcu noc strávila vo väzbe. Momentálne je obvinená z nezákonnej držby marihuany a tiež z ohrozenia z nedbanlivosti a pokusu manipulovať s dôkazmi. Za spomínané júlové založenie ohňa na cudzom pozemku však nečelí žalobe, pretože policajti usúdili, že jej čin súvisel s psychickou poruchou.

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amanda Bynes