Putin by bránil Rusko jadrovými zbraňami. Pýta sa, že „načo je nám svet, ak v ňom nieto Ruska“

Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: archívne, SITA/AP

MOSKVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin v stredajšom rozhovore pre štátnu televíziu vyhlásil, že Rusko použije jadrové zbrane len v prípade, ak bude samotné jadrovými zbraňami napadnuté.

Rozhodnutie použiť jadrové zbrane môže padnúť iba vtedy, ak naše systémy včasného varovania nielenže zachytia odpálenie rakety, ale budú vedieť aj jasne predpovedať jej letovú dráhu a čas, kedy vojnové hlavice dosiahnu ruské územie,“ povedal ruský prezident.

Ak sa niekto rozhodne zničiť Rusko, potom máme legitímne právo odpovedať. Áno, bude to znamenať globálnu katastrofu pre ľudstvo, pre celý svet. Ale ako občan Ruska a ako hlava ruského štátu by som sa spýtal: Načo je nám svet, ak v ňom nieto Ruska?“ povedal Putin.

Ruský prezident už po niekoľký raz pochválil amerického prezidenta Donalda Trumpa. „Vôbec ním nie som sklamaný,“ odvetil na otázku moderátora. „Ba čo viac, v osobnej rovine na mňa zapôsobil veľmi dobre. Dá sa s ním rokovať, dajú sa s ním hľadať kompromisy,“ pochvaľoval si ruský prezident.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin