Putin klesol až na dno Čierneho mora, kritizoval Kyjev

Putin sa ponoril na dno Čierneho mora, uchvátila ho história
Ruský prezident Vladimir Putin o ponore poznamenal, že je veľmi dobrou príležitosťou opäť sa presvedčiť o tom, aké hlboké sú historické korene Rusov. Foto: SITA/AP

SEVASTOPOĽ 18. augusta (WEBNOVINY) – Ruský prezident Vladimir Putin sa v utorok ponoril v batyskafe na dno Čierneho mora pri pobreží Krymu, aby si pozrel zvyšky lodí z 11. storočia, informovala agentúra TASS.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Televízny kanál Life News odvysielal rozhovor Putina s kontrolným strediskom. Šéf Kremľa z batyskafu odkázal, že sa pozerá na fragmenty sudov, pravdepodobne byzantských, ako aj na veľké množstvo amfor a iných objektov. Putin taktiež povedal, že tento ponor je „veľmi dobrou príležitosťou opäť sa presvedčiť o tom, aké hlboké sú naše historické korene, aké hlboké sú naše dejiny vzťahov s celým svetom“.

Putin sa neskôr vyjadril aj k ukrajinskej kríze, informovala agentúra Reuters. Obvinil vládu v Kyjeve z najnovšej vlny bojov medzi vládnymi silami a proruskými separatistami na východe Ukrajiny. „Bohužiaľ, momentálne sme svedkami eskalácie konfliktu a vinu nenesie domobrana v Donbase, ale opačná strana… Dúfam, že nedôjde k priamym stretom vo veľkom meradle,“ dodal šéf Kremľa.

Putin sa ponoril na dno Čierneho mora, uchvátila ho história
Foto: SITA/AP

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin