Putin má obavy o Krym, cudzie sily školia záškodníkov

Putin má obavy o Krym, cudzie sily školia záškodníkov
Ruský prezident Vladimir Putin si myslí, že cudzie sily školia záškodníkov, ktorí by mohli ublížiť Krymu. Foto: SITA/AP

SEVASTOPOĽ 19. augusta (WEBNOVINY) – Cudzie sily školia záškodníkov na podvratnú činnosť na Krymskom polostrove. Vyhlásil to v stredu šéf Kremľa Vladimir Putin na bezpečnostnej schôdzke na Kryme. Ruský prezident uviedol, že „niektoré metropoly“ otvorene hovoria o potrebe podvratných aktivít. „Vytvárajú sa príslušné štruktúry, personál pre sabotáže,“ citovala Putina agentúra TASS.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Podľa šéfa Kremľa je cieľom cudzích síl zjavne „rozkolísať situáciu, prekážať bežnému životu ľudí a sociálnemu a hospodárskemu rozvoju regiónu“. „Je potrebné vziať do úvahy všetky tieto riziká a reagovať správnym spôsobom na úrovni federálnych a miestnych orgánov moci,“ dodal Putin.

Na bezpečnostnej schôdzke boli prítomní aj premiér Dmitrij Medvedev, šéf Putinovej administratívy Sergej Ivanov, tajomník Rady bezpečnosti Ruskej federácie Nikolaj Patrušev, riaditeľ Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexandr Bortnikov, šéf Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie Alexandr Bastrykin a ďalší vládni a regionálni predstavitelia.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dmitrij MedvedevSergej IvanovVladimir Putin