Aktualizované: Putin sa pustil do Porošenka, obvinil ho za konflikt v Kerčskom prielive

Vladimir Putin, Petro Porošenko
Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) obvinil ukrajinskú hlavu štátu Petra Porošenka (vpravo) z konfliktu v Kerčskom prielive. Foto: SITA/AP - koláž WBN
  • aktualizované 28. novembra 17:49

MOSKVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin obvinil ukrajinskú hlavu štátu Petra Porošenka z incidentu v Kerčskom prielive, kde ruskí pohraničníci v nedeľu spustili paľbu na tri lode ukrajinského námorníctva a následne ich aj s posádkami zadržali. Šéf Kremľa sa k víkendovým udalostiam vyjadril po prvý raz.

Putin v televíznom prejave uviedol, že celý incident vyprovokovali ukrajinské lode, ktoré odmietli komunikovať s ruskou pohraničnou strážou. Podľa neho Porošenko nariadil lodiam, aby vyprovokovali stret, len preto, aby si politicky polepšil a zabezpečil si znovuzvolenie v budúcoročných prezidentských voľbách.

Ruský prezident okrem iného povedal, že ukrajinské lode porušili teritoriálne vody južného Ruska, ktoré sú medzinárodne uznanou hranicou. Podľa agentúry AP sa to však vylučuje s vyjadreniami ukrajinskej vlády, ktorá tvrdí, že lode prichádzali z iného smeru a plavili sa len v medzinárodných vodách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petro PorošenkoVladimir Putin