Putin odovzdal ruský pas hercovi Stevenovi Seagalovi

Seagal Putin
Steven Seagal v posledných rokoch pravidelne navštevuje Rusko, kde sa mu podľa vlastných slov veľmi páči, obhajuje politiku Vladimira Putina a kritizuje americkú vládu. Foto: SITA/AP

MOSKVA 25. novembra (WebNoviny.sk) – Šéf Kremľa Vladimir Putin odovzdal dnes ruský pas americkému hercovi a producentovi akčných filmov Stevenovi Seagalovi, ktorému už začiatkom novembra udelil ruské občianstvo.

Slávnostný akt odovzdania cestovného pasu prebehol v Kremli a zábery z neho vysielala aj ruská štátna televízia, informovala agentúra AP.

Putin vyjadril nádej, že odovzdanie ruského pasu americkému hercovi je „prejavom postupnej normalizácie vzťahov medzi oboma krajinami„.

Steven Seagal (64) v posledných rokoch pravidelne navštevuje Rusko, kde sa mu podľa vlastných slov veľmi páči, obhajuje politiku Vladimira Putina a kritizuje americkú vládu. Po Francúzovi Gérardovi Depardieuovi sa stal ďalším celosvetovo známym hercom, ktorému Putin udelil ruské občianstvo, a to prostredníctvom prezidentského výnosu.

Ruské občianstvo bolo v uplynulých rokoch udelené aj viacerým zahraničným umelcom alebo športovcom. Depardieu sa preto chystá dokonca založiť „klub nových Rusov“ určený pre cudzincov, ktorí prijali ruské občianstvo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Steven SeagalVladimir Putin