Putin sa aj napriek bolestiam chrbta na summite EÚ zúčastní

Vladimir, putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: SITA/AP

MOSKVA 13. novembra (WEBNOVINY) – Ruský premiér Dmitrij Medvedev nenahradí prezidenta Vladimira Putina na plánovanom decembrovom summite EÚ-Rusko.

V pondelok to potvrdil Putinov hovorca Dmitrij Peskov, podľa ktorého sú medializované informácie o zrušení prezidentovej účasti nepodložené a „nezodpovedajú realite“. Peskov síce priznal, že staronový líder stále má problémy s chrbtom, no ako podotkol, to nie je nová informácia.

Ruský denník Nezavisimaja Gazeta sa vo veci údajnej účasti Medvedeva na summite odvoláva na zdroj zvnútra EÚ. Informácie o prezidentových zdravotných problémoch sa na verejnosť dostali koncom októbra a potvrdilo ich zrušenie jeho novembrového pracovného programu.

Doktori mu zakázali lietať a Putin tak iba sporadicky opúšťa svoje sídlo neďaleko Moskvy. Zrušená tak bola plánovaná návšteva Turecka, Indie či Bulharska. Presunutý na neurčito musel byť aj summit lídrov postsovietskych krajín, ktorí sa mali stretnúť v novembri v Turkménsku.

Neuskutoční sa ani každoročná decembrová relácia, v ktorej sa občania môžu telefonicky skontaktovať s Putinom a klásť mu otázky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dmitrij MedvedevDmitrij PeskovVladimir Putin