Putin: Trump je inteligentný, pochopí novú zodpovednosť

Vladimir Putin
Pokusy vytvoriť unipolárny svet neboli podľa Vladimira Putina úspešné. Foto: SITA/AP

MOSKVA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Novozvolený americký prezident Donald Trump je inteligentný človek a rýchlo pochopí novú úroveň zodpovednosti, ktorú bude mať v pozícii verejného činiteľa na rozdiel od doterajšieho pôsobenia v podnikateľskej sfére. Uviedol to v nedeľu ruský prezident Vladimir Putin.

V rozhovore pre ruskú televíziu NTV, odvysielanom najskôr vo Vladivostoku na Ďalekom východe, Putin tiež podľa tlačových agentúr povedal, že pokusy vytvoriť unipolárny svet neboli úspešné a že svetová rovnováha je postupne obnovovaná.

Fotografia

Šéf Kremľa už tento týždeň vyjadril nádej, že po januárovom nástupe Trumpa na post prezidenta dôjde k urovnaniu vzťahov Ruska a Spojených štátov, ktoré sú podľa jeho slov kľúčové nielen pre obe tieto krajiny, ale aj pre medzinárodnú stabilitu a bezpečnosť.

Putin uviedol, že s Trumpom sa v poslednom telefonáte zhodli, že „neuspokojivý stav vzťahov Ruska a USA by sa mal určite dať do poriadku“. „Rusko je pripravené vyjsť svojmu partnerovi v ústrety,“ dodal v stredajšom vyjadrení.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpVladimir Putin