Putin viní Francúzsko z pokusu vyvolať protiruskú hystériu

Vladimir Putin
Foto: SITA/AP

MOSKVA 13. októbra (WebNoviny.sk) – Francúzsko sa v hromadných oznamovacích prostriedkoch, ktoré ovláda, pokúša vyvolať protiruskú hystériu. Podľa agentúry DPA to na medzinárodnom investičnom fóre v Moskve povedal ruský prezident Vladimir Putin.

Podľa Putina Rusko cez víkend v Bezpečnostnej rade OSN vetovalo návrh rezolúcie o riešení situácie v Sýrii, ktorú predložili Francúzsko a Španielsko, „pretože predkladatelia v nej všetku vinu (za situáciu v Sýrii) pripisujú sýrskej vláde“. „Nie je tam ani zmienka o opozícii. Ani nehovoriac o teroristoch, ktorí by mali niesť nejakú vinu,“ povedal ruský prezident.

Putin dodal, že Francúzsko návrh rezolúcie predložilo v očakávaní, že ho Rusko bude vetovať. „Neurobili to preto, aby BR OSN rezolúciu schválila. Predložili ju aj napriek tomu, že poznajú naše stanovisko a bez toho, aby s nami prerokovali naše návrhy len preto, aby dosiahli toto veto. Prečo? Aby zhoršili situáciu,“ uviedol Putin na margo návrhu rezolúcie BR OSN o Sýrii, ktorú predložilo Francúzsko a Španielsko.

Návrh rezolúcie, predložený Francúzskom a Španielskom, apeloval na všetky strany v Sýrii, aby okamžite prerušili vojenské operácie, poskytli neobmedzený prístup humanitárnej pomoci a ukončili všetky vzdušné útoky a vojenské lety nad mestom Aleppo.

Ruské a Sýrske letectvo pokračujú v bombardovaní Aleppa, ktoré je jedným z najľudnatejších miest v Sýrii, pretože podľa Moskvy a Damasku veľkú časť mesta ovládajú rôzne militantné skupiny, ktoré sa tam opevnili. Západné mocnosti toto bombardovanie pokladajú za zabíjanie civilistov a označujú ho za vojnový zločin.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin