Putin využil oslobodenie Auschwitzu aj na kritiku Ukrajiny

Putin oslobodenie Auschwitzu využil aj na zmienky o Ukrajine
Ruský prezident využil výročie aj na to, aby obvinil súčasné ukrajinské úrady z chladnokrvného zabíjania civilistov v Donecku a Luhansku. Foto: SITA/ AP

MOSKVA 27. januára (WEBNOVINY) — Ruský prezident Vladimir Putin využil 70. výročie oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz aj na to, aby sa zmieňoval negatívne o Ukrajine momentálne sužovanej občianskou vojnou.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Putin, ktorý sa nezúčastnil na utorkových oslavách oslobodenia v Poľsku pre hlboký rozkol so Západom z dôvodu diania na Ukrajine, navštívil namiesto toho Židovské múzeum a centrum tolerancie v Moskve. Tu hovoril o kolaborácii ukrajinských nacionalistov s nacistami pri zabíjaní Židov počas druhej svetovej vojny.

Obrazom: Väzni z Osvienčimu sa opäť postavili k Stene smrti

Ruský prezident tiež využil výročie na to, aby obvinil súčasné ukrajinské úrady z „chladnokrvného zabíjania civilistov v Donecku a Luhansku“.

Boje medzi ukrajinskými vládnymi silami a proruskými povstalcami na východe Ukrajiny si vyžiadali od apríla už viac než 5 100 obetí. Ukrajina a Západ obviňujú Rusko z podporovania povstalcov vojakmi aj zbraňami, čo Moskva odmieta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin