Putina do Kongresu nepozvem, vyhlásil šéf republikánskej väčšiny Ryan a reagoval aj na Trumpove clá

Summit Trump - Putin Helsinky 2018
Zľava: Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin počas summitu v Helsinkách 16. júl 2018 Foto: SITA/AP

WASHINGTON 24. júla (WebNoviny.sk) – Predseda republikánskej väčšiny v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu Paul Ryan v utorok vyhlásil, že ak príde ruský prezident Vladimir Putin na návštevu Spojených štátov, určite ho nepozve na vystúpenie pred oboma komorami Kongresu.

Túto možnosť ponúkajú americkí kongresmani významným štátnikom či iným svetovým osobnostiam počas ich návštev v USA, naposledy napríklad pred oboma komorami Kongresu vystúpil počas tohtoročnej štátnej návštevy USA francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Putin, ktorého chce americký prezident Donald Trump pozvať na návštevu USA na jeseň tohto roku, je však podľa Ryana iný prípad. „Určite ho nepozveme na spoločné rokovanie. To je niečo, čo je rezervované len pre našich spojencov,“ vyhlásil.

Ryan v utorok kritizoval Trumpa aj za jeho aktuálne vyhlásenia, že najlepším spôsobom, ako posilniť pozíciu USA na svetových trhoch, je zaviesť vysoké clá na produkty dovážané zo zahraničia.

„Clá sú najlepšie!“ napísal Trump v utorok na Twitter. Podľa Ryana to však nie je pravda. „Už dávnejšie som veľmi jasne povedal, že si nemyslím, že clá sú tou správnou odpoveďou,“ vyhlásil v utorok šéf republikánskej väčšiny v Snemovni reprezentantov.

„Clá sú dane,“ dodal s jasným odkazom pre členov a voličov Republikánskej strany, ktorá je tradične skôr za čo najnižšie dane.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpEmmanuel MacronVladimir Putin