Quentin Fillon-Maillet si vybojoval premiérový triumf v pretekoch Svetového pohára

Quentin Fillon Maillet
Francúzsky biatlonista Quentin Fillon-Maillet.

ANTERSELVA 27 januára (WebNoviny.sk) – Víťazom pretekov s hromadným štartom mužov v 6. kole Svetového pohára v biatlone sa v nedeľu v talianskej Anterselve stal Quentin Fillon-Maillet.

Dvadsaťšesťročný Francúz zvíťazil po bezchybnej streľbe s náskokom 14,3 s pred Nórom Johannesom Thingnesom Böom. Tretí skončil s odstupom 24,6 s Nemec Arnd Peiffer.

Bö lídrom Svetového pohára

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö zostáva lídrom v celkovom poradí SP. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Majster sveta z roku 2016 v štafete mužov Fillon-Maillet si v nedeľu vybojoval premiérový triumf v pretekoch SP. Jeho doterajším maximom bolo päť druhých miest, z toho trikrát skončil na striebornom stupienku v pretekoch s hromadným štartom.

Fourcade skončil štvrtý

Obhajca veľkého glóbusu z ostatných siedmich rokov Francúz Martin Fourcade minul na strelnici jeden terč a obsadil 4. priečku. Za víťazom zaostal o 50,4 s.

Na štart sa postavilo 30 pretekárov. Obe položky v ľahu absolvovalo bezchybne dvanásť biatlonistov, ktorí sa na medzičase po polovici pretekov zmestili do intervalu 14 sekúnd. Po prvej položke v stoji sa do vedenia dostal Fillon-Maillet o viac ako 10 s pred domácim Dominikom Windischom a Peifferom.

Priebežne štvrtý J. T. Bö strácal na lídra pretekov po tretej streľbe takmer 20 s. Fillon-Maillet nezaváhal ani na poslednej streľbe a išiel si po víťazstvo. Ako druhý vybiehal do záverečného bežeckého úseku Peiffer so stratou takmer 20 s. Tretí J. T. Bö strácal ďalších 10 sekúnd. Nórsky biatlonista dokázal predbehnúť Peiffera a odsunul ho v konečnom poradí na tretiu pozíciu.

Svetový pohár 2018/2019 v biatlone – 6. kolo

• Anterselva (Tal.)

Preteky s hromadným štartom mužov na 15 km: 1. Quentin Fillon-Maillet (Fr.) 34,39,4 min (0), 2. Johannes Thingnes Bö (Nór.) +14,3 (2), 3. Arnd Peiffer (Nem.) +24,6 (0), 4. Martin Fourcade +50,4 (1), 5. Antonin Guigonnat (obaja Fr.) +51,8 (2), 6. Benjamin Weger (Švaj.) +52,5 (2)

Poradie vo Svetovom pohári (po 15 z 26 pretekov): 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 836 bodov, 2. Martin Fourcade (Fr.) 554, 3. Alexander Loginov (Rus.) 548, 4. Simon Desthieux (Fr.) 504, 5. Simon Eder (Rak.) 499, 6. Quentin Fillon-Maillet (Fr.) 482, … 56. Martin Otčenáš (SR) 33, 76. Matej Kazár (SR) 11, 79. Tomáš Hasilla (SR) 8

Hodnotenie pretekov s hromadným štartom vo SP (po 3 z 6 pretekov): 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 174 bodov, 2. Quentin Fillon-Maillet (Fr.) 162, 3. Arnd Peiffer (Nem.) 127, 4. Martin Fourcade (Fr.) 118, 5. Jevgenij Garaničev (Rus.) 109, 6. Julian Eberhard (Rak.) 105

Viac k osobe Antonin GuigonnatArnd PeifferJohannes Thingnes BöMartin FourcadeMartin OtčenášQuentin Fillon-MailletTomáš Hasilla