Rada pre vysielanie a retransmisiu rozdávala pokuty, televízie zaplatia za nevhodný obsah

Televízor, televízia
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) – Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila na zasadnutí pokutu 10 000 eur vysielateľovi MARKÍZA – SLOVAKIA, spol. s r.o. v rámci programovej služby TV MARKÍZA.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa RVR Ivana Furjelová, dôvodom je porušenie zákona o vysielaní a retransmisii, konkrétne zákazu vysielania reklamy na alkoholický nápoj okrem piva a vína v čase od 6:00 do 22:00. Podľa rady 29. apríla o cca 19:12 odvysielali reklamu na alkoholický nápoj Black Fox.

Pokutu 9 000 eur dostal od rady aj vysielateľ MAC TV, s.r.o. v rámci programovej služby JOJ PLUS, konkrétne pre porušenie zákona o ochrane maloletých. Podľa rady 25. júla o cca 19:47 odvysielali program Profesionáli, v ktorom odzneli obscénne vyjadrovania a ktorý vysielateľ klasifikoval ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov. Podľa rady sa však mal vysielať až po 20:00.

Rada tiež dnes rozhodovala o žiadostiach na udelenie výnimky pre rádiá týkajúce sa povinnosti hrať stanovený podiel slovenských hudobných diel. „Traja komerční vysielatelia a verejnoprávny RTVS pre svoje dve programové služby požiadali radu o udelenie výnimky z povinnosti vyhradiť najmenej 25% (RTVS 35 %) času vysielania hudobných diel slovenským hudobným dielam. Traja komerční vysielatelia a vysielateľ RTVS pre jednu programovú službu žiadali len čiastočnú výnimku, a to dodržiavanie podielu 20 % z času vysielania vyhradeného pre slovenské hudobné diela novým slovenským hudobným dielam,“ informovala hovorkyňa. Ako dodala, rada všetky výnimky zamietla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RVR Rada pre vysielanie a retransmisiuTV JOJTV Markíza