Rada pre vysielanie vyrubila pokuty pre RTVS a JOJ, najvyššia bola 10 tisíc eur

Rada pre vysielanie
Rada pre vysielanie a retransmisiu. Foto: ilustračné, SITA

BRATISLAVA 4. júla (WebNoviny.sk) – Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na svojom utorkovom zasadnutí pokuty.

Jednu vo výške 10-tisíc eur dala vysielateľovi MAC TV, konkrétne programovej službe JOJ za porušenie ochrany maloletých. Dôvodom je, že 19. januára o zhruba 10:31 televízia odvysielala program Dedičstvo, ktorý bol označený ako nevhodný pre deti do 12 rokov, ale obsahoval vulgárne, expresívne, obscénne vyjadrovanie a sexuálne scény. Informovala o tom hovorkyňa Lucia Jelčová.

Sankciu štyritisíc eur vyrubila RVR Rozhlasu a televízii Slovenska Rada, programovej službe Jednotka, za porušenie ochrany maloletých. Odvysielala totiž film Eva Nová, ktorý bol označený ako nevhodný pre divákov do 12 rokov, obsahoval však vulgárne, expresívne a obscénne vyjadrovanie, pre ktoré mal byť klasifikovaný ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov. Oceňovaný slovenský film Jednotka odvysielala 24. novembra 2016.

Okrem udelenia pokút začala RVR aj niekoľko správnych konaní voči RTVS, RADIO ONE ROCK, vysielateľovi MAC TV, MARKÍZA – SLOVAKIA a 16 sťažností vyhodnotila ako neopodstatnené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia SlovenskaRVR Rada pre vysielanie a retransmisiuTV JOJ